Vücudum Aşırı Sarkık

Yağları yakmıyorsunuz anlamına geliyor bu. Spor salonuna kayıt olmanıza bile gerek yok. Günlük olarak kendinize bir saat ayarlayın ve bu saatler içerisinde şınav, mekik gibi hareketler yapın. Mesela ilk gün 10 şınav ve 10 mekik ile başlayın. Yavaş yavaş arttırarak kendinizi alıştırın. Tabi durumunuz başka bir şey ile alakalı da olabilir. Bu yüzden önce doktora görünebilirsiniz.
10 Şınav 10 Mekik için kendini koltuktan kaldırıp yormasına gerek bile yok ne yapacak 20 kalori mi yakacak? Aaaaman Allahım! 20 Kalori mi!

Böyle saçma saçma öneriler vermeyin lütfen.

Konu sahibi dostum, sağlıklı beslen sadece sağlıklı beslen.

Bakkal ürünlerini hayatından çıkar, eğer canın illa tatlı istiyorsa meyve felan ye veya evde kendin tatlı yap. Mesela ben muhallebili kadayıf yapıyorum 4-5 ayda bir kere, bir tadı çok güzel oluyor normal kadayıftan.

• Sigara, alkol kullanıyorsan bırak
  • Bisküvi, cips, kola, kek ve benzeri bütün ambalajlı bakkal ürünlerini bırak. Mümkünse sadece çay ve su içmeye bak.
  • Sabahları aç karnına 40-45 dakika yürüyüş yap. İlk önce normal yürü ve vücudunu ısıt, ısındıktan sonra tempolu yürüyüşe geç ve öyle bitir. Aç karnına yap dememin sebebi yaptığın yürüyüş seni yorduğunda vücut enerji arayışına girecek, sen daha aç olduğun için herhangi bir yemek yememiş olduğun için vücut depodan kullanacak ve haliyle yağlarını yakmış olacaksın.
  • Gün içerisinde sürekli yürümeye çalış, asansör kullanmak yerine merdiven çık. Acelen yoksa merdivenleri yavaş yavaş çıksanda olur.
Bunlar benim sana önerebileceğim basit şeyler. Ama doktora git bir önce. Bu dediklerimi zayıf olsanda, kilolu olsanda yapmalısın aslında. Sana yararı olur.

Cinsiyetim erkek. Genelde ekmek sucuk köfte içecek olarak çay ve kahve tüketiyorum. Kupa bardakta 1.5 tatlı kaşığı şeker kullanıyorum. 10 bardağı geçiyorum. Ev yemeklerini çok nadir yerim.
Sucuk ekmek, köfte içecek olarak kahve. Hergün böyle beslenirseniz olacağı bu. Sadece bunlarla beslenilmez çok kötü.

Beslenme şeklimi değiştirmeye çalışıyorum. Yıllardır böyle besleniyorum.
Yıllardır... Sadece sucuk ekmek ve köfte. Nasıl bugünlere geldiniz hayret. Yaşınız 18 yazıyor ve yıllardır diyorsunuz, en az 5-6 yıldır böyle besleniyorsanız valla bugünlere gerçekten iyi gelmişsiniz. Sorun ortada basbayağı. Sabah kahvaltıda sahanda yumurtanı yiyeceksin yanında çayını içeceksin, baldan, peynirden yiyeceksin. Saat 3-4 civarı ev yemeğini yiyeceksin. Akşam ise akşam yemeğini yiyeceksin mis gibi. Zor bir şey yok burada. Böyle bir beslenme düzeniyle kim sağlıklı olabilir? Bunların üzerine birde sigara, bira içen birisi olsan gerçekten hasta olmadığın gün olmazdı herhalde.

Yıllardır... Sadece sucuk ekmek ve köfte. Nasıl bugünlere geldiniz hayret. Yaşınız 18 yazıyor ve yıllardır diyorsunuz, en az 5-6 yıldır böyle besleniyorsanız valla bugünlere gerçekten iyi gelmişsiniz. Sorun ortada basbayağı. Sabah kahvaltıda sahanda yumurtanı yiyeceksin yanında çayını içeceksin, baldan, peynirden yiyeceksin. Saat 3-4 civarı ev yemeğini yiyeceksin. Akşam ise akşam yemeğini yiyeceksin mis gibi. Zor bir şey yok burada. Böyle bir beslenme düzeniyle kim sağlıklı olabilir? Bunların üzerine birde sigara, bira içen birisi olsan gerçekten hasta olmadığın gün olmazdı herhalde.
Şuan hasta yatıyorum. Kan değerlerim düşük. Anemi hastasıyım. Beslenmemin hatalı olduğunun farkındaydım. Ancak iradesizlik işte.

Şuan hasta yatıyorum. Kan değerlerim düşük. Anemi hastasıyım. Beslenmemin hatalı olduğunun farkındaydım. Ancak iradesizlik işte.
Ya hocam sucuk ve köfte sanki bağımlılık mı yapıyor ne iradesizliği bu? Sizin beslenmenizin savunulacak hiçbir normal tarafı yok. Anne babanızın müdahale etmemesi de cabası zaten. 10 kupa çay ne ya hergün 10 kupa ya? Üstüne bir de sadece sucuk ve köfte yiyorsunuz. Acilen düzeltmek zorundasınız bunu irade işini geçmiş bu artık. Doktora başvurun.

Öncelikle hastaneden kan ve hormon testi yaptırıp değerlerinin normal olup olmadığına bak, anormal olan değerlerin tedavisine başla, bunun haricinde sağlıklı bir yaşam için;
şekeri azalt hatta bırak,
her hafta balık, yeşillik ve meyve yemeye çalış,
beyaz unla yapılan tüm gıdaları bırak, yerine kepekli, şeker katkısız tam buğday ekmeklerini ekle, abur-cuburu bırak.
Mutlaka spor yapmanı öneririm, kardiyo ağırlıklı yani koşu, yürüyüş vs. işini görecektir.

Öncelikle hastaneden kan ve hormon testi yaptırıp değerlerinin normal olup olmadığına bak, anormal olan değerlerin tedavisine başla, bunun haricinde sağlıklı bir yaşam için;
şekeri azalt hatta bırak,
her hafta balık, yeşillik ve meyve yemeye çalış,
beyaz unla yapılan tüm gıdaları bırak, yerine kepekli, şeker katkısız tam buğday ekmeklerini ekle, abur-cuburu bırak.
Mutlaka spor yapmanı öneririm, kardiyo ağırlıklı yani koşu, yürüyüş vs. işini görecektir.
Kardiyo ağırlıklı spor yaparsa vücudu daha da sarkar canım benim. 🙃 🙃 🙃

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı