Vücut geliştirme sporunda kendi kendimize program yazabilir miyiz?

Vengeance1000

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. 1 buçuk senedir vücut geliştirme sporuyla ilgileniyorum. Az da olsa hareketleri nerede ve nasıl yapıldığını biliyorum. Kendime interneten program yazmayı veya intertte Ağırsağlam gibi kanalların programını yapmayı düşünüyorum. Spor salonunda hocalardan program al diyeceksiniz fakat onları yazdığı program beni pek geliştirmiyor. Kendime program yazacaksam neler yapmalıyım ya da yapmamalıyım? Mesela göğüs hareketlerinde göğsü cable Fly'ı en sona bırakmak gibi. (yanlışım varsa düzeltin.) Drop setli ve hipertrofi odaklı beni geliştirecek programı internetten nasıl bulabilirim?

Dediğim gibi 1 buçuk senedir yapıyorum, bilgim var fakat spordaki hareketleri nasıl düzenleyeceğimi bilmiyorum.

Merhaba. 1 buçuk senedir vücut geliştirme sporuyla ilgileniyorum. Az da olsa hareketleri nerede ve nasıl yapıldığını biliyorum. Kendime interneten program yazmayı veya intertte Ağırsağlam gibi kanalların programını yapmayı düşünüyorum. Spor salonunda hocalardan program al diyeceksiniz fakat onları yazdığı program beni pek geliştirmiyor. Kendime program yazacaksam neler yapmalıyım ya da yapmamalıyım? Mesela göğüs hareketlerinde göğsü cable Fly'ı en sona bırakmak gibi. (yanlışım varsa düzeltin.) Drop setli ve hipertrofi odaklı beni geliştirecek programı internetten nasıl bulabilirim?

Dediğim gibi 1 buçuk senedir yapıyorum, bilgim var fakat spordaki hareketleri nasıl düzenleyeceğimi bilmiyorum.

Drop Set İçeren Antrenman Programı | Bigjoy buradaki programlar nasıl?

1703502283311.png

Incline bench press 3 set/ 10-8-6 tekrar yazan yerde nasıl yapacağım?

15 kg ile girdim mesela incline bench presse, 10 tekrar yaptıktan sonra ağırlığı hemen ayarladıktan sonra hiç dinlenmeden mı 8 tekrar ve sonrasında da 6 tekrar yapacağım ve bu 1 set mi sayılacak ve bunu 3 kez tekrarlayacak mıyım?

Yoksa 15 kg girdim, 10 tekrar yaptım 30-60 saniye dinlendim ve bu 1 set mi oldu. Ardından 8 tekrarlı olana geçtim ve bu 2.set mi oldu?

Umarım kendimi ifade edebilmişimdir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı