Vücutta hangi kaslara yoğunlaşılmalı?

igrahiga

Decapat
Daha fazla  
Hepinize merhaba. 7 aydır vücut geliştirme yapıyorum. Antrenmanlara başlamadan önce 46-48Kg'dım, boy 165. şu an 54kilo 1.70 boylarındayım. Clean bulk yapıyorum. Sizce vücutta hangi kaslara yoğunlaşmak lazım?

Dosya Ekleri

• IMG_20231101_182833.jpg
    IMG_20231101_182833.jpg
    58,9 KB · Görüntüleme: 55
Son düzenleyen: Moderatör:
Hepinize merhaba. 7 aydır vücut geliştirme yapıyorum. Antrenmanlara başlamadan önce 46-48Kg'dım, boy 165. şu an 54kilo 1.70 boylarındayım. Clean bulk yapıyorum. Sizce vücutta hangi kaslara yoğunlaşmak lazım?
Estetik durmak istiyorsan sırta-kanatlara , trapezlere , omuzlara ve göğüs'e yoğunlaş derim ancak kilon çok az bana kalırsa yağ oranını arttırman lazım. Bacaklarını geliştirirsende iyi bir kilo artışı yakalarsın.

Tertemiz büyümeye devam et dostum, asla ve asla, hele şu zamanda bir kas grubuna mı yoğunlaşmalıyım diye düşünme.
Temiz bir fiziğin var, temiz büyümeye devam et.

Estetik durmak istiyorsan sırta-kanatlara , trapezlere , omuzlara ve göğüs'e yoğunlaş derim
Tamam bunlara önem vericem

kilon çok az bana kalırsa yağ oranını arttırman lazım
İşte yağ oranını düşük tutmak istiyorum

Tertemiz büyümeye devam et dostum, asla ve asla, hele şu zamanda bir kas grubuna mı yoğunlaşmalıyım diye düşünme.
Temiz bir fiziğin var, temiz büyümeye devam et.

Teşekkür ederim.

İşte yağ oranını düşük tutmak istiyorum
Yağ oranını düşük tutman iyi ama alman gereken bir günlük kalori ihtiyacın var sen nasılsın bilmiyorum ama bazı insanlar çok kolay kilo veriyor ve sürekli günlük ihtiyaçlarını karşılamaları gerekiyor bazıları ise daha yavaş veriyor metabolizamana bağlı birşey. Bana kalırsa kalori ihtiyacına da dikkat et. Vücutta yağın çok az olması yorgunluk,halsizlik gibi şeylere yol açabiliyor aç kalındığında veya antreman sonrasında.

Geri
Yukarı