Vücutta protein depolanır mı?

burke35

Hectopat
Misal benim almam gereken protein miktarı 100 gram. Ben spora gitmeden önce 200 gram tavuk yiyip 3-4 saat oturdum ve sonra spora gittim. Spordan çıktıktan sonra 100 gram protein mi tüketmem lazım yoksa 50 mi?

Protein vücutta depolanmaz. Vücudunuzun proteine ihtiyacı yoksa bunu ya enerji için kullanır, ya da yağa dönüştürür. O yüzden antrenmandan önce fazla protein alınması önerilmez. Aldığınız protein fazla değil, o yüzden boşa gitmez.

Antrenmandan önce 100-200 gram tavuktan fazla protein almamaya çalışın. Önemli olan antrenmandan sonra aldığınız protein.

Protein vücutta depolanmaz. Vücudunuzun proteine ihtiyacı yoksa bunu ya enerji için kullanır, ya da yağa dönüştürür. O yüzden antrenmandan önce fazla protein alınması önerilmez. Aldığınız protein fazla değil, o yüzden boşa gitmez.

Antrenmandan önce 100-200 gram tavuktan fazla protein almamaya çalışın. Önemli olan antrenmandan sonra aldığınız protein.

Peki hocam tam iyileşmemiş kaslar için alsam antrenman öncesi proteini o da mı boşa gider?

Yeni konular

Geri
Yukarı