VX2573-SHW 25" İnce Çerçeveli IPS Panel Monitör

renk zenginliğini kaybetmek istemedim, insan gözü zaten saniyede 24 fps seçebiliyor buna da dayanarak ips ekran tercih ettim. ASUS 23" VC239 modelini satın aldım. Görüntü kalitesi olarak mükemmel olduğunu söyleyebilirim gönül rahatlığı ile, ayrıca yabancı forumlarda yapılan incelemeler ile 5 üzerinden 4,5-4,6 puan almış, tavsiye ederim pişman olmazsınız.
Seçtiğiniz model çok güzel çerçevesiz olması gayet güzel.Ama ben 23 " ile bir türlü tatmin olamadım :).Galiba ben de aynı modelin 27" olanını alıcam Asus VC279h

Merhabalar monitörü görünce kısa süreli bir heycandan sonra yorumlar ve verdiğiniz bilgiler üzere üzüldüm açıkçası.Üzülmemdeki nokta oyun için tavsiye etmiyor olmanız.Yaklaşık 3 aydır monitör araştırıyorum ve hala kararsızım Ips mi olsun TN mi? 1ms sn bukadar önemli mi? 23.6 " monitörler bana ufak geliyor 27" monitörler ise büyük.Benim için en ideal 25" ama piyasada böyle güzel monitörler çok az.Profesyonel bir oyuncu değilim 5ms nin benim için çok büyük bir kayıp olduğuna inanmıyorum ama oyunlarda sürekli ghostingler olur mu bilmiyorum.Aynı zamanda alacağım monitörü gerektiğinde duvara vesa aparatı ile asıp yatakta film izlemek için gerektiğinde futbol maçı izlemek için kullanacağım için belki oyunda çok beklenti karşılamasada Ips in o parlamama ve zengin renk seçeneği beni cezbediyor.Merak ettiğim nokta 1ms 60hz lik bir monitörle oyun açısından dağlar kadar farkı var mı ben gerçekten oyun monitörü alınacaksa 144hz 1ms olarak alınması gerektiğini düşünüyorum o monitörlerin fiyatlarıda malum.Oyun için önermemişsiniz ama gene de sormak istiyorum bu monitör oyun sahnelerinde çokça ghosting verir mi?

Merhaba,

Bu noktada karar size kalıyor. Ghosting için kontrast ve parlaklık ayarları önemli bu ayaları değiştirerek nispeten bu etkiyi azaltabilirsiniz, yine aynı şekilde kullandığınız sistem ve kablo kalitesi de aynı oranda önem teşkil ediyor. Eğer 27" istiyorsanız size VX2776-SMHD modelimizi de önerebilirim. Bu modelimizde IPS panel çok ince bir kasa. Eksik yanı sizin dediğini duvara asamazsınız çünkü çok ince. Birkaç haftaya stoklarımızda olacak.

VX2776-smhd SuperClear IPS Teknolojili Çerçevesiz İnce Tasarım - LCD Monitörler

1ms 60HZ konusunda ise, 60HZ monitörlerde tepki süresi okadar etkili olmuyor. Eğer 1ms 144hz veya üzeri HZ değerlerine giderseniz ozaman çok daha fazla hissediliyor ve oyundan aldığınız keyif artıyor. ama 60Hz bir monitörde 1ms ve 5ms arasında ciddi derecede bir fark yok. Fakat 1ms 60hz ile 1ms 144hz arasındaki fark muazzam derecede farkedilirdir.

Yine dediğimiz gibi burada seçim size kalmış. Maalesef şu an için hem keyifle canlı renklerle film izleyim hem de keyifle oyun oynayım dediğiniz tek bir monitör bulunmuyor. Burada yine bir tarafa öncelik verip diğer taraf için bazı noktalardan feragat etmeniz gerekiyor.

Eğer yardımcı olabileceğim bir nokta olursa bize ulaşabilirsiniz.

M
Merhaba,

Bu noktada karar size kalıyor. Ghosting için kontrast ve parlaklık ayarları önemli bu ayaları değiştirerek nispeten bu etkiyi azaltabilirsiniz, yine aynı şekilde kullandığınız sistem ve kablo kalitesi de aynı oranda önem teşkil ediyor. Eğer 27" istiyorsanız size VX2776-SMHD modelimizi de önerebilirim. Bu modelimizde IPS panel çok ince bir kasa. Eksik yanı sizin dediğini duvara asamazsınız çünkü çok ince. Birkaç haftaya stoklarımızda olacak.

VX2776-smhd SuperClear IPS Teknolojili Çerçevesiz İnce Tasarım - LCD Monitörler

1ms 60HZ konusunda ise, 60HZ monitörlerde tepki süresi okadar etkili olmuyor. Eğer 1ms 144hz veya üzeri HZ değerlerine giderseniz ozaman çok daha fazla hissediliyor ve oyundan aldığınız keyif artıyor. ama 60Hz bir monitörde 1ms ve 5ms arasında ciddi derecede bir fark yok. Fakat 1ms 60hz ile 1ms 144hz arasındaki fark muazzam derecede farkedilirdir.

Yine dediğimiz gibi burada seçim size kalmış. Maalesef şu an için hem keyifle canlı renklerle film izleyim hem de keyifle oyun oynayım dediğiniz tek bir monitör bulunmuyor. Burada yine bir tarafa öncelik verip diğer taraf için bazı noktalardan feragat etmeniz gerekiyor.

Eğer yardımcı olabileceğim bir nokta olursa bize ulaşabilirsiniz.
Monitor muazzam gozukuyor cikis fiyati nedir acaba?

@ViewSonic Türkiye merhabalar bu ürünü n11.com üzerinden almayı planlıyorum ancak satıcı yorumlarında 1 ölü pixeli değişim için kabul etmemiş. En az 2 olması gerekiyormuş. Bu tip bir durumda değişim değil de cayma hakkımı kullanıp iade almaması gibi bir durum olabilir mi?

@ViewSonic Türkiye merhabalar bu ürünü n11.com üzerinden almayı planlıyorum ancak satıcı yorumlarında 1 ölü pixeli değişim için kabul etmemiş. En az 2 olması gerekiyormuş. Bu tip bir durumda değişim değil de cayma hakkımı kullanıp iade almaması gibi bir durum olabilir mi?

Merhaba,

ViewSonic monitörleri ile ilgili her hangi bir sorun sebebiyle maalesef hiç bir satıcı bir öngürüde bulunamaz. Tüm sorunlarınız ile ilgili servisimize karşı ödemeli olarak göndermeniz gerekmektedir. Sizin tüketici olarak, cayma hakkınız bakidir. Fakat ölü piksel sorunu için ürünün servisimizin görmesi ve onaylaması gerekmektedir. Ürününüzü karşı ödemeli olarak MNG kargo ile gönderebilirsiniz.

KVK Teknik Servis Merkezi
Orta Mah. Ankara Asfaltı
E5 Yanyol, Kanat Sanayi Sitesi
ABlok No:40 Soğanlık/Kartal/İstanbul
Tel. 0216 451 98 90
Mail. [email protected]

ViewSonic piksel politikasına bu linkten ulaşabilirsiniz. Almak istediğiniz modele göre ilgili piksel detaylarını bulabilirsiniz.

http://www.viewsoniceurope.com/tr/support/warranties/turkey/tr-pixel-policy.pdf

Merhaba,

ViewSonic monitörleri ile ilgili her hangi bir sorun sebebiyle maalesef hiç bir satıcı bir öngürüde bulunamaz. Tüm sorunlarınız ile ilgili servisimize karşı ödemeli olarak göndermeniz gerekmektedir. Sizin tüketici olarak, cayma hakkınız bakidir. Fakat ölü piksel sorunu için ürünün servisimizin görmesi ve onaylaması gerekmektedir. Ürününüzü karşı ödemeli olarak MNG kargo ile gönderebilirsiniz.

KVK Teknik Servis Merkezi
Orta Mah. Ankara Asfaltı
E5 Yanyol, Kanat Sanayi Sitesi
ABlok No:40 Soğanlık/Kartal/İstanbul
Tel. 0216 451 98 90
Mail. [email protected]

ViewSonic piksel politikasına bu linkten ulaşabilirsiniz. Almak istediğiniz modele göre ilgili piksel detaylarını bulabilirsiniz.

http://www.viewsoniceurope.com/tr/support/warranties/turkey/tr-pixel-policy.pdf

Yani eğer ölü piksel çıkması durumunda ürünü size (servise) karşı ödemeli olarak yollamam gerekiyor. Sizin tespit raporunuz dahilinde satıcı ürünü değiştirmek zorunda mı oluyor? Bir veya iki serviste de fark ediyor mu?

Yani eğer ölü piksel çıkması durumunda ürünü size (servise) karşı ödemeli olarak yollamam gerekiyor. Sizin tespit raporunuz dahilinde satıcı ürünü değiştirmek zorunda mı oluyor? Bir veya iki serviste de fark ediyor mu?

Merhaba,

Eğer ölü piksel bizim politikamız dahilinde ise servisimiz değişimi yapıyor. Ama bunun onayının servisimiz tarafından verilmesi gerekiyor.
Sadece mağdur olmamanız için belirtmek istiyoruz, aldığınız yere ürünü kargo ile göndermeniz ve onları vardır/yoktur şeklindeki yorumlarının ViewSonic tarafında bir bağlayıcılığı yoktur. Bu onayın servisimiz tarafından verilmesi gerekmektedir.

Merhaba,

Eğer ölü piksel bizim politikamız dahilinde ise servisimiz değişimi yapıyor. Ama bunun onayının servisimiz tarafından verilmesi gerekiyor.
Sadece mağdur olmamanız için belirtmek istiyoruz, aldığınız yere ürünü kargo ile göndermeniz ve onları vardır/yoktur şeklindeki yorumlarının ViewSonic tarafında bir bağlayıcılığı yoktur. Bu onayın servisimiz tarafından verilmesi gerekmektedir.

Cevaplarınız ve ilginiz için teşekkürler. Monitörü kurdum. Tek kelimeyle mükemmel. Kutu içeriğinde bir ben yoktum. EU fiş bile koymuşsunuz helal olsun vallahi.

Tekrardan her şey için teşekkürler.
14902844_10211272137263419_6178311681532510025_o.jpg

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı