War Thunder hakkında düşündüklerim

Her tankın pozitif ve negatif yönleri var. T-34'lerden o atış gücünü de alınca geriye kağıttan tank kalıyor ne yapsın adamlar? Grafik konusunda haklı olduğunuz noktalar var fakat YouTube üzerinden bu oyunu iyi oynayanlara bakın lütfen. Demek istediğim, yeni başlayan birini isyan ettirebilecek bir oyun ama tecrübe kazandıkça bunların o kadar da önemli olmadığını anlarsınız.

Oyun hakkındaki öznel görüşlerini yazmak için neden çabaladın ?
Oyunu seven seviyor kardeşim.
Karşı çıkan olursa cevap vermek için.
Her tankın pozitif ve negatif yönleri var. T-34'lerden o atış gücünü de alınca geriye kağıttan tank kalıyor ne yapsın adamlar? Grafik konusunda haklı olduğunuz noktalar var fakat YouTube üzerinden bu oyunu iyi oynayanlara bakın lütfen. Demek istediğim, yeni başlayan birini isyan ettirebilecek bir oyun ama tecrübe kazandıkça bunların o kadar da önemli olmadığını anlarsınız.
T34'lerin gerçek delme değerleri yok. Ama Alman tankları öyle. Bir örnek : T72 savaş alanında darmadağın olan bir tanktır. Burda tam tersi. WOT realastic olma peşinde değil ve bu belli. Ama War Thunder Gerçekçi olmak istiyor ama bir Rus şurketi olduğu için Rus tanklarını iyileştiriyor. T34'lerin dağılma oranı oyunda 2 kat azaltılmış. Bir T34-85 Tiger ile top yarıştırıyor bu mümkün mü? Demek istediğim şu Sovyet tank doktirini her zaman basitlik üzerineydi. Yani oyunda bir Sovyet 2.Dünya Savaşı tank Tiger'dan üstün olamaz. Ama şu getirilebilir. Mesela Alman tank masrafları maçta pek bir şey yapmadı isen seni eksiye bile düşürebilirse ve Sovyetler'de de bir Alman tankı avlayınca yüksek XP ve para vermesi gerçekçi olurdu. Çünkü Sovyet tankları basitti ve basitlik ile xp,para doğru orantılı olmalı. Yapımcılar aslında burda Rus oldukları için tanklarını iyileştirmişler fakat aslında şu an ki Rusya 'nın Tank Doktirinini aşağılamışlar. Rus tanklarinin basit ve uretilebilirliğini aşağılık görmuşler ve bir T34'ü Tiger seviyesine çıkartmışlar. Saçma.
Ben full grafikte gayet güzel oynuyorum. Görüp görememek sizin yeteneğinize kalmış. T34'lerin iki katı delmesi var derken neyi kastediyorsunuz? Bir T34 76 var bir de T34 85. Motor seslerini tamamen kapatamıyorsun ayrıca.
Aşağıda cevap verdim. Delmesi 100M' de gerçeğe kıyasla oyunda 35-40mm yükseltilip Tiger seviyesine çıkartılmış.
Oyun hakkındaki öznel görüşlerini yazmak için neden çabaladın ?
Oyunu seven seviyor kardeşim.
Sen neden cevap vermek için çabaladın eleştiren eleştiriyor.

Son düzenleme:
Oyunda 323 saatim var. Grafik konusunda pek bir yorumda bulunamayacağım, çünkü Intel HD Graphics 520 ile düşük ayarlarda oynuyorum. Fakat düşük ayarlarda oynayan biri olarak söyleyebilirim ki, bitki örtüsü ile alakalı ayarlar en düşükte olsa bile erifler çalılara saklanmanın bir yolunu cidden buluyor ve genelde Alman tankları oluyor bunlar.

İngiltere Kara Kuvvetlerinde 7.0 puanlı FV4202 tankına geldim. Genelde gerçekci modda İngiliz hafif zırhlısı A13 Mk. II (1.3 puanlı) ile oynarım, bu tankı ilk World of Tanks'da kullanmıştım. Tankın zırhı Çay Kutusu denebilir fakat silahının gücünü ve esnekliğini seviyorum.

1627657454851.png

Çin araştırma ağacındaki T-34'ü kullandım ve iyi bir tank fakat hiç T-34-85 ile maça katılmadım, bu yüzden yine tam bir yorum yapamam.

Oyunun özellikle mermi fizikleriyle alakalı sorunları olduğunu düşünüyorum. Mermiler çok saçma nedenlerden sekebiliyor ya da yok oluyor.

Oyunda 323 saatim var. Grafik konusunda pek bir yorumda bulunamayacağım, çünkü Intel HD Graphics 520 ile düşük ayarlarda oynuyorum. Fakat düşük ayarlarda oynayan biri olarak söyleyebilirim ki, bitki örtüsü ile alakalı ayarlar en düşükte olsa bile erifler çalılara saklanmanın bir yolunu cidden buluyor ve genelde Alman tankları oluyor bunlar.

İngiltere Kara Kuvvetlerinde 7.0 puanlı FV4202 tankına geldim. Genelde gerçekci modda İngiliz hafif zırhlısı A13 Mk. II (1.3 puanlı) ile oynarım, bu tankı ilk World of Tanks'da kullanmıştım. Tankın zırhı Çay Kutusu denebilir fakat silahının gücünü ve esnekliğini seviyorum.

Çin araştırma ağacındaki T-34'ü kullandım ve iyi bir tank fakat hiç T-34-85 ile maça katılmadım, bu yüzden yine tam bir yorum yapamam.

Oyunun özellikle mermi fizikleriyle alakalı sorunları olduğunu düşünüyorum. Mermiler çok saçma nedenlerden sekebiliyor ya da yok oluyor.
Mermilerin sekmesinin sebebi açılar, yok olmamasının sebebi de çok saçma yerlere sıkmanız.

Mermilerin sekmesinin sebebi açılar, yok olmamasının sebebi de çok saçma yerlere sıkmanız.
Açıların önemini 300 saatte gayet anladım. İnternette zaten bunlardan birçok örnek bulunmakta:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Açıların önemini 300 saatte gayet anladım. İnternette zaten bunlardan birçok örnek bulunmakta:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Namluya 85 derece gibi bir açıyla çarpıp yok oluyor mermi. Kullandığı mermi şarapnel etkisi yaratan bir mermi olduğundan başlığı parçalanıyor.

Namluya 85 derece gibi bir açıyla çarpıp yok oluyor mermi. Kullandığı mermi şarapnel etkisi yaratan bir mermi olduğundan başlığı parçalanıyor.
Haklısınız Amerikan T34, Conpect 3 için oldukça iyi bir zırha sahip fakat bununla alakalı çok fazla örnek var:

Bu kanalda birçok örnek bulunmakta, incelemenizi öneririm:

Son düzenleme:
Ya abi bu oyuna World of Tanks'dan çıkıp buraya gelmiştim çünķü WoT'da tiger 1'in ön zırhı 150 bu bile geçerli bir sebep bence. D. Ilk başta girdim oynayayım dedim ama ben yeni ekran kartı aldığım için tank motor sesi gölgeler sisler ağaçlar falan açık. Ben çalıya saklandım adam beni gördü ve vurdu tabii ki. Ben bunu gördüm ve baktığımda War Thunder'da ayarları kısmanın daha iyi oynamak için yapıldığını gördüm. Ya hiç mi bir beyni olan mühendis demedi ki arcade mod için tank sesini sisleri gölgeleri falan kısabilsinler ama gerçekçi kısamasınlar ya (gerçekçi modda sadece zırh delinme değerleri ve düşman isimleri yok). Hani burada "koministlik" yapacak olursak da bu kadar kapitalizmin için buna mi takıldınız? Zaten ben bu oyunu kotü bir kartım varken oynayamiyordum ve orta ayarlarda her kart çalıştırabilir. Isterseniz size en yuksekle en dusuk ayar farkını da gosterebilirim. Yani şu oyunu sırf iyi oynamak için en kötu ayarlarda oynuyorum ve tank seslerini kısıyorum. Ne gölge, kalıyor gerçekçilik kalıyor, ne de bir şey. Onu da geçtim T34'ler iki kat delmeye sahipler maalesef. WoT'u arcade olduğu için bırakmıştım ama bu oyunu en düşük grafiklere aldığımda daha arcade olduğunu fark ettim ve şu iğrenç grafik sorunu düzeltilmedikçe dön(e)meyeceğim.

İki kat delmenin yanında zırhı da kalınlaşıyor. Alman ve İsveç tankları nerf yemiş gibi Sovyet'lerden tek yiyor.

Geri
Yukarı