War Thunder mı World of Tanks mi?

Wot Zula gibi wt ise r6. :D
şaka bir yana War Thunder'ı tercih etmelisiniz çünkü tankın hangi kısmından hangi mermi ile vurursan ona göre tankın bölümü veya mürettebat hasar görür fakat wot ta bu durum çok saçma çünkü tankın canı olması çok saçma bir durum.

Wot un arcade tarzı bir oyun olması onu Zula yapmıyor :D sadece wot War Thunder'ın kazandığıının yaklaşık 10 katı para kazanıyor. Tankın canı olması saçma ise Battlefield da oynamayalım ne dersin? Wot'ta da atışlar tankın neresine vurulduğuna göre etki gösteriyor sadece rng sistemi ve spot mekanikleri değişik. War Thunder kısır bir oyun. Wot'un da kendine göre saçmalıkları var ama bir oyunu eğlenmek için oynayan ortalama bir oyuncu için daha iyi, öğrenmesi daha kolay ve bir adet tank kasmak için saçınızın dökülmesi de gerekmiyor. Ayrıca klan vs gibi oyun modları World of tanks' da daha fazla var.

Wot un arcade tarzı bir oyun olması onu Zula yapmıyor :D sadece wot War Thunder'ın kazandığıının yaklaşık 10 katı para kazanıyor. Tankın canı olması saçma ise Battlefield da oynamayalım ne dersin? Wot'ta da atışlar tankın neresine vurulduğuna göre etki gösteriyor sadece rng sistemi ve spot mekanikleri değişik. War Thunder kısır bir oyun. Wot'un da kendine göre saçmalıkları var ama bir oyunu eğlenmek için oynayan ortalama bir oyuncu için daha iyi, öğrenmesi daha kolay ve bir adet tank kasmak için saçınızın dökülmesi de gerekmiyor. Ayrıca klan vs gibi oyun modları World of tanks' da daha fazla var.
Battlefield piyadeli bir oyun :D. Lütfen enlisted ile karşılaştırsana bir de :). War thunder da tank araştırmak dediğiniz kadar zor fakat diğer taşıtlar için bu geçerli değil. (Bu arada benzetme şaka amaçlıydı ciddiye almamalısınız.)

Bu arada benzetmem çok mantıklı. R6 zuladan daha ayrıntılı bir oyun olduğu için ben burada War thunder'ı R6 ya benzettim ve War thunder WOT'a göre daha gerçekçidir ve sırf bu yanından dolayı herkes zor diyor.
Bu arada tankın canı az olması saçma. Neye göre saçma ? Battlefield çok saçma bir örnek o bir tank savaş simülasyon oyunu değil ki ? WOT'a saçma derim çünkü o bir tank savaş simulasyon oyunudur. Tankın canı var ve bu yüzden çok saçma. Tankın vurduğun bölümüne göre hasar görmesi gereklidir (gerçekçilik bunu gerektirir).
WOT War Thunder'dan daha çok para kazanması onu neden daha iyi yaptığını da anlamış değilim yani ne alaka? War thunder'da da tankın neresine vurduğuna göre etki gösteriyor. Eğer arkasından vurursanız çok yüksek bir ihtimal motorda yangın çıkacaktır ya da yakıt tankı patlayacaktır ve mürettebat yok olacaktır. Önden vurursanız mermi sekebilir fakat mermi taret arasına gelirse 0-5 arası mürettebat hasar görebilir ya da mermi zırh delici olduğu için direk motora isabet eder ve motor ile taret halkası hasar gördüğü için 1-2 dakikalık tamir bekleme süresine maruz kalırsınız. Namluya vurursanız namlu hasar görür ve yahut çok nadir bir olay olsa da mermi namlunun içinden geçer ve topçu kundağını bozar. Bundan dolayı da ateş edemezsiniz.

Daha çok örnek verirdim fakat 2 sayfa yazı eder. :D

Son düzenleme:
Battlefield piyadeli bir oyun :D. Lütfen enlisted ile karşılaştırsana bir de :). War Thunder da tank araştırmak dediğiniz kadar zor fakat diğer taşıtlar için bu geçerli değil. (bu arada benzetme şaka amaçlıydı ciddiye almamalısınız.)

Bu arada benzetmem çok mantıklı. R6 Zula'dan daha ayrıntılı bir oyun olduğu için ben burada War Thunder'ı R6 ya benzettim ve War Thunder Wot'a göre daha gerçekçidir ve sırf bu yanından dolayı herkes zor diyor.

Bu arada tankın canı az olması saçma. Neye göre saçma? Battlefield çok saçma bir örnek o bir tank savaş simülasyon oyunu değil ki? Wot'a saçma derim çünkü o bir tank savaş simulasyon oyunudur. Tankın canı var ve bu yüzden çok saçma. Tankın vurduğun bölümüne göre hasar görmesi gereklidir (gerçekçilik bunu gerektirir).
Wot War Thunder'dan daha çok para kazanması onu neden daha iyi yaptığını da anlamış değilim yani ne alaka? War Thunder'da da tankın neresine vurduğuna göre etki gösteriyor. Eğer arkasından vurursanız çok yüksek bir ihtimal motorda yangın çıkacaktır ya da yakıt tankı patlayacaktır ve mürettebat yok olacaktır. Önden vurursanız mermi sekebilir fakat mermi taret arasına gelirse 0-5 arası mürettebat hasar görebilir ya da mermi zırh delici olduğu için direk motora isabet eder ve motor ile taret halkası hasar gördüğü için 1-2 dakikalık tamir bekleme süresine maruz kalırsınız. Namluya vurursanız namlu hasar görür ve yahut çok nadir bir olay olsa da mermi namlunun içinden geçer ve topçu kundağını bozar. Bundan dolayı da ateş edemezsiniz.

Daha çok örnek verirdim fakat 2 sayfa yazı eder. :D

Ben sana git verilere ve istatistiklere bak diyorum. War Thunder uçak kısmı olmasa hayatta olabilecek bir oyun değil. O zamanda kullanılmamış binbir türlü mermiyi tanklarının içerisinde barındırtıyor ve çoğu tank ağacını ve tankı WOT eklediken sonra oyununa koymuş kopyacı bir firmanın oyunu. Ben sana WOT dünyanın en iyi oyunu da demiyorum farkındaysan. Ama bir argümanın yoksa bence War Thunder daha iyi deyip geçebilirsin. Çünkü WOT sana göre saçma sadece. Gerçekte değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben sana git verilere ve istatistiklere bak diyorum. War Thunder uçak kısmı olmasa hayatta olabilecek bir oyun değil. O zamanda kullanılmamış binbir türlü mermiyi tanklarının içerisinde barındırtıyor ve çoğu tank ağacını ve tankı WOT eklediken sonra oyununa koymuş kopyacı bir firmanın oyunu. Ben sana WOT dünyanın en iyi oyunu da demiyorum farkındaysan. Ama bir argümanın yoksa bence War Thunder daha iyi deyip geçebilirsin. Çünkü WOT sana göre saçma sadece. Gerçekte değil.
Ben o kadar bağımlısı değilim ve yazılarımı düzgün okursanız sevinirim. Şaka amaçlı bir benzetme kullandım. War thunder'a başlayıp bağımlısı olman için oyunu sürekli bırakıp tekrar başlarsın ve oyunu o zaman anlarsın. Yani kısacası birden fazla şans vermek gerekir. Zamanında olmayan mermileri hangi tanka koymuş acaba örnek verebilir misiniz. (lekpz.m41) fişek mermisi var ve zamanın mermisi değil diye biliyorum ama zamanına uygun olmayan mermileri koyması onu WOT tan daha iyi yapmayacaktır. Her tankın bir işlevi vardır. Piyade desteğine uygun olan tankları siz anti tank, heavy tank v.s gibi savaş ortamına uygun tanklarla kapıştırıyorsunuz. Oyun da her aracı koymaya çalışıyor. Her araç olduğu gibi konulsa eminim TİGER oyunu yerle bir edecektir. Bu yüzden eski araçlara ufakta olsa mini oynatmalar olabiliyor ve oyun oynanılabilecek bir hale geliyor.

Her arkadaş wot'un istatistiklerine bak v.s diyip duruyor. Bir oyun benim için daha gerçekçi ve daha keyifli oluyorsa istatistikler yüzünden olmamalı bence.

Anlamadığım en büyük nokta şu; "Çoğu tank ağacını wot ekledikten sonra kopyalayıp ekledi." demişsiniz. Ne alaka ? Ona bakılırsa da battlefield, call of duty ww2'den silahları çaldı dememiz gerekmez mi? Wot o tankları kendi üretmedi. Geçmişte ki araçları inceleyerek oyuna ekledi. War thunder çok kapsamlı bir oyun olduğu için çoğu aracı diğer oyunlara göre geç ekleyebiliyor ve siz buna kopyacı firma oyunudur diyorsunuz???

Wot Zula gibi WT ise R6. :D
Şaka bir yana war thunder'ı tercih etmelisiniz çünkü Tankın hangi kısmından hangi mermi ile vurursan ona göre tankın bölümü veya mürettebat hasar görür fakat WOT ta bu durum çok saçma çünkü tankın canı olması çok saçma bir durum.
Ben oyundan anlamıyorum yazsanız daha iyiydi. İki oyunu da çok fazla oynadım ben bile tartışmaya açık konuşuyorum insanlara anlatırken. 2 oyunda da eksik olan yanları söylüyorum. World of Tanks daha güzel gözümde. Hatta tek eksiği can puanı konusu olabilir. War Thunder'da belli ki hiç çarpışmamışsınız başka bir tank ile. Şayet çarpışsaydınız birbirinizin içine girer, değişik değişik buglanır ve belki takla atardınız. Üstelik hasar almadan. Ya da ön zırhı Maus'tan farksız olan Rus tanklarına karşı hiç oynamadın sanırım. T34 dediğimiz tankın tarihsel rolü ile War Thunder arasında o kadar fark var ki. Tank makina olmuş oyunda. Oyunda sanki 2 palet değil 4 tekerlek kullanır gibi attığınız driftlerden, tank sürme mekaniğinden, taret sisteminden bahsetmiyorum bile.

Net World of Tanks.

Bu arada sanırım WoT mobilden kalkmış. Baktım ama bulamadım. PC ve konsol tarafında varlar.

App Store'da yok maalesef. Çakması var ama orijinali yok. Zaten oynamak için sormamıştım, aklıma geldi acaba duruyor mu diye bakayım demiştim. Zamanında az oynamadım.

Netten aradığımda şu şekilde buldum App Store'da. Belli telefonlara veya iOS sürümlerine görünmüyor olabilir. Bir de Ukrayna durumlarından dolayı zorunlu el eğişimi yaptılar çoğu platformda askıya alınmış olabilir.

Geri
Yukarı