Warner Bros'tan iş teklifi (?) ve dolandırıcılık şüphem

Öncelikle söylemeliyim ki yazılımla ilgilendiğimden ötürü internetten dolandırılmaya karşı gözüm pek açıktır ve bu olayda benden hiçbir kişisel bilgi istenmediği için rahattım, eğlenerek olayı ilerlettim ve neler yaptıklarını gözlemledim.

Bugün öğle saatlerinde yabancı bir numaradan Whatsapp mesajı geldi ve Warner Bros'tan geldiğini, film/fragman yorumu yazmam karşılığında günlük 500-1000 TL arası para kazanacağımı söyledi. Biz de mesaj geldiğinde arkadaşlarla tabi ki güldük ve dalgasını geçtik (Birazdan ekran görüntülerinden anlayacaksınız 😅)

Sonra deneme için 50 TL göndereceklerini söylediler, ad soyad ve yaş sordular. (Elbette salladım). Sonra Telegram'da başka bir kişiye yönlendirdiler ve oradan IBAN bilgisi istediler.
Pek ümitli değildik ancak biraz sonra 50 TL geldi.

Devamında isim, meslek, yaş, medeni hal gibi bilgiler sordular (Salladım), sonrasında bir panel linki verdiler ve kayıt olmamı istediler. Kayıt formunda istedikleri tek kişisel bilgi telefon numaramdı, ki ilk başta onlar bana ulaştığına göre zaten telefon numaram ellerinde vardı, bu yüzden bir sakınca görmedim ve kayıt oldum. Birkaç basit numaradan sonra 120 TL daha gönderdiler.

Bu aşamadan sonra yarın için bir saat verip mesajlarını beklememi, uzun vadede yapacaklarımızı anlatacaklarını söylediler. Ben ise açıkçası bu adımdan sonra devam etmeyi düşünmüyorum. Yorumlarınız nedir? Neden neredeyse hiçbir kişisel bilgi istemeden birisi birisine 170 TL gönderir?
170 tl mi geri verir misiniz beyefendi, bu devirde ağız tadıyla dolandırıcılıkta yapamıyoruz(!)(!)

Öncelikle söylemeliyim ki yazılımla ilgilendiğimden ötürü internetten dolandırılmaya karşı gözüm pek açıktır ve bu olayda benden hiçbir kişisel bilgi istenmediği için rahattım, eğlenerek olayı ilerlettim ve neler yaptıklarını gözlemledim.

Bugün öğle saatlerinde yabancı bir numaradan WhatsApp mesajı geldi ve Warner Bros.'tan geldiğini, film/fragman yorumu yazmam karşılığında günlük 500-1000 TL arası para kazanacağımı söyledi. Biz de mesaj geldiğinde arkadaşlarla tabii ki güldük ve dalgasını geçtik (birazdan ekran görüntülerinden anlayacaksınız 😅)

Sonra deneme için 50 TL göndereceklerini söylediler, ad soyad ve yaş sordular. (elbette salladım). Sonra Telegram'da başka bir kişiye yönlendirdiler ve oradan IBAN bilgisi istediler.
Pek ümitli değildik ancak biraz sonra 50 TL geldi.

Devamında isim, meslek, yaş, medeni hal gibi bilgiler sordular (salladım), sonrasında bir panel linki verdiler ve kayıt olmamı istediler. Kayıt formunda istedikleri tek kişisel bilgi telefon numaramdı, ki ilk başta onlar bana ulaştığına göre zaten telefon numaram ellerinde vardı, bu yüzden bir sakınca görmedim ve kayıt oldum. Birkaç basit numaradan sonra 120 TL daha gönderdiler.

Bu aşamadan sonra yarın için bir saat verip mesajlarını beklememi, uzun vadede yapacaklarımızı anlatacaklarını söylediler. Ben ise açıkçası bu adımdan sonra devam etmeyi düşünmüyorum. Yorumlarınız nedir? Neden neredeyse hiçbir kişisel bilgi istemeden birisi birisine 170 TL gönderir?

Şimdi 50 TL aldım bende bunlardan aldıktan sonra engelledim :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu videoyu buraya bırakayım 😄

Kanka aklı olan ilk beleş parayı alıp engeller vallahi ben aldım 50 lirayı devam edelimmi falan dediler istemiyorum dedim engelledim.

Dün bana da geldi bu, vergi levhasıydı sanırım ve bir adres paylaştı, internet aramasıyla verilerin uyuşmadığını gördüm.

Numarası da bakkal işletmesi olarak gözüküyordu 🤣

Yeni konular

Geri
Yukarı