WattMan Hatası

ByBurak

Hectopat
Daha fazla  
Tam olarak kesin olmamakla birlikte 2-3 günde bir bilgisayarım aniden kilitleniyor. Birkaç saniye sonra ekran simsiyah oluyor. Herhangi bir uygulama, oyun açık olsa bile ne sesi geliyor ne alt F4 yaptığımda bir tepki verdiğini hissediyorum. Reset attığımda düzeliyor ve bildirim paneline AMD Radeon Software'den "Default Radeon WattMan settings have been restored due to an unexpected System failure." bildirimi geliyor. Bu durum canımı sıkmaya başladı. Gerek ekran kartına bir şey olduğu düşüncesi gerek reset atıp atıp durmak. Yani ne kadar sağlıklı olabilir ki 2-3 günde bir reset atmak zorunda olmak?

bu konuları incelemediyseniz inceleyebilirsiniz. Bazıları için çözüm olmuş.

Evet. WattMan hatası sonrasında ayarları sıfırlamasına rağmen tekrar ve tekrar WattMan hatasını verdi. Windowsu güncelledim Radeon Softwarei sildim tekrar kurdum falan derken hepsini yaptıktan sonra taş çatlasın 1-2 defa daha oldu. Sonrasında olmamaya başladı uzun zamandır. Anlamadım ben de.
Bu WattMan hatası baya ilginç bir hata aslında. Belki UV ayarlarından kaynaklanmış olabilir. 1 ay boyunca stabil kullandığım UV ayarlarında bende WattMan hatası almıştım. Voltaj değerini 10 yükseltince sorun olmamıştı. Sonra yine 10 düşürdüm ve seninle paylaştığım ayarları kullanıyorum halen. İşin sonucu bu hata çıkmasın diye dua edeceğiz. :)

Ben RX 590 kullanırken bu WattMan hatası verip duruyordu. Oyuna girdikten hemen sonra atıyordu. Kart 80 dereceleri geçiyordu. Aldığım mağazaya götürdüğümde bu WattMan hatasının servise gitmesini söylediler. İstersen sende verebilirsin ya da sıcaklıkları kontrol edip ona göre bir şey yapabilirsin.

Ben RX 590 kullanırken bu WattMan hatası verip duruyordu. Oyuna girdikten hemen sonra atıyordu. Kart 80 dereceleri geçiyordu. Aldığım mağazaya götürdüğümde bu WattMan hatasının servise gitmesini söylediler. İstersen sende verebilirsin ya da sıcaklıkları kontrol edip ona göre bir şey yapabilirsin.
Servise gittikten sonra ne oldu? Kartı mı değiştirdiler yoksa donanımsal olarak içini açıp bir şey mi yapmışlar nasıl çözüldü?

Şu an kart piyasası olmadığı için garanti kapsamında ne yapabilirler?
Ellerinde kart olmadığı için doğal olarak iade işlemi yapabilirler. Ama bu servis sadece değişim ve iade mi yapıyor? Yani onarım yapmıyor mu? Kartı gönderirken sadece onarım işlemi ile gönderebilirsiniz diye biliyorum. Tabii kesin sonuç için servis ile görüşmeniz gerekli.

Geri
Yukarı