WattMan neden oluyor?

MECccc

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, ekran kartım sabah Valorant'ta WattMan verdi ama ekran kartını OCCT testi yaptım, bir sıkıntı çıkmadı. Sorun nerede o zaman?

Benimki 5700XT bu kart 7nm az güç tüketmesi gerekmiyor mu?
Bir de sorunsuz kullanan da var sadece bizimki mi sorunlu.
Benimki yaklaşık 180W kullanıyor ancak sizinkinin ne kadar kullanması gerektiğini bilmiyorum. Bizim gibi çok fazla sorunlu kullanıcı var. Elimde imkanım olsa gerçekten RTX 3070 gibi bir karta geçerdim.

PSU marka, model ne? Kart tasarımı hatalı belki de o kadar çok güç çekiyor over doz oluyor. Yanlış sürülen MOSFET gibi...

Zalman zm serisi 700W 80 Plus bir de OCCT %100 çalıştırıyor onda over doz olmayıp oyunda nasıl oluyor.
Benimki yaklaşık 180W kullanıyor ancak sizinkinin ne kadar kullanması gerektiğini bilmiyorum. Bizim gibi çok fazla sorunlu kullanıcı var. Elimde imkanım olsa gerçekten RTX 3070 gibi bir karta geçerdim.

Undervolt mu yaptınız.

Birçok nedeni olabilir. Sistemde herhangi bir overclock var mı? Varsa geri al. Yazılımdan kaynaklanması çok düşük ihtimal, farklı driver deneyip boşa vakit kaybetme. Güç kaynağın nedir ayrıca? Undervolt işe yarayabilir. OCCT testinin ayarları nedir?

Güç kaynağını son mesaja yazmışsın, fark etmedim. Daisy chain bağladıysan olabilir, 2 tane farklı 8 pin kablosu tak.

Birçok nedeni olabilir. Sistemde herhangi bir overclock var mı? Varsa geri al. Yazılımdan kaynaklanması çok düşük ihtimal, farklı driver deneyip boşa vakit kaybetme. Güç kaynağın nedir ayrıca? Undervolt işe yarayabilir. OCCT testinin ayarları nedir?

Güç kaynağını son mesaja yazmışsın, fark etmedim. Daisy chain bağladıysan olabilir, 2 tane farklı 8 pin kablosu tak.

Overclock yok OCCT testi ayarları standart uygulamayı ilk açtığımda nasıl ise öyle yaptım.
Montajı ben yapmadım ama ekran kartına giden 2 tane kablo var.

Geri
Yukarı