Web sitesi dosyaları nasıl gizlenir?

Darksell

Hectopat
İyi sosyaller belki başlık yanlış olabilir benim bir sorum var benim bir sitem var onun HTML'ya da CSS dosyasını gizlemek istiyorum bunu nasıl yapabilirim? Mesela style. CSS yerine bulunamayacak bir şey gibi(dosya adı rastgele olsa bile linklediğim için görünüyor)

1645732060345.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu yapamazsın tarayıcı render edemez yoksa en fazla şifreleyebilirsin diye biliyorum ama oda SEO'ya etki eder.

Tamamen gizleyemezsin. Tarayıcı tarafından yorumlanan dosyalar olduğu için kaynakta gözükürler. En fazla birkaç yöntemle engelleyebilirsin. (sağ tık engelleme gibi) Onlar da bir etki etmez, almak isteyen illaki alır.

Bunla uğraşmak yerine yaptığın sitenin tasarımını tescillersen herkes alıp aynı tasarımı kullanamaz.

Niye gizlemek istersin ki?
Ben de anlamıyorum. CSS kodlarını gizleyince ne olacak acaba? Sanki şimdiye kadar hiç yazılmamış kodlar yazmış gibi davranmanın amacı ne yani? Birisi açıklasa keşke. :D

İşi bilen birisi siteye girdiğinde gördüğü tasarımın aynısını koda dökebilir zaten. Belli yöntemlerle engellemek sadece template çalmaya çalışanları engellemek için mandal gibi bir önlem olur.

Ayrıca genelde bu template klonlayanlar hazır programlar tarafından sitedeki dosyaları çekiyorlar. Her türlü gelir yani o dosya.

Ben de anlamıyorum. CSS kodlarını gizleyince ne olacak acaba? Sanki şimdiye kadar hiç yazılmamış kodlar yazmış gibi davranmanın amacı ne yani? Birisi açıklasa keşke. :D

İşi bilen birisi siteye girdiğinde gördüğü tasarımın aynısını koda dökebilir zaten. Belli yöntemlerle engellemek sadece template çalmaya çalışanları engellemek için mandal gibi bir önlem olur.

Ayrıca genelde bu template klonlayanlar hazır programlar tarafından sitedeki dosyaları çekiyorlar. Her türlü gelir yani o dosya.
Bazı insanlar gördüm, o kadar kafaya takmışlar ki sadece bu durumdan dolayı siteyi PHP'de yazıyorlardı. Komedi bildiğin.

Yeni konular

Geri
Yukarı