Web sitesi kullanma kılavuzu

stcktn

Yoctopat
Daha fazla  
Selam, projemize ait web sitesinin bir modülünde ziyaretçilere o modülün nasıl kullanılacağını sayfa üzerinde gösteren bir kullanma kılavuzu yaptırmak istiyoruz. Nasıl ki mobil uygulamaları ilk yüklediğimizde en başta uygulamanın kullanımını gösteren ve skip tuşuyla kapatabildiğimiz öğreticiler (İngilizce tutorial denilen şey) olur, bunun web sitesi üzerinde çalışan halini kurmak istiyoruz.

Daha önce birçok defa benzer şeyler gördüm. Sayfa arka planı gölgeli hale geliyor. Bir ok ve diyalog kutusuyla örneğin "buradan şehir seçiniz" denilerek şehir seçtiriliyor, sonra bir sonraki adımda başka bir nokta işaret edilip ikinci adım tarif ediliyor vs. vs.

İstediğimiz sayfa üzerinde böyle bir öğretici/kullanma kılavuzu göstermek. Sorum şu ki, arama motorlarında böyle bir sistemi/scripti ne olarak aratabilirim? Bir sürü keyword kullandığım halde istediğim gibi bir örnek bulamadım.

Bilgi arkadaşlardan bu konuda yardım rica ediyorum. Halihazırda böyle bir sistemin olduğu bir örnek de olabilir.

Şimdiden teşekkürler.

Kullanıcının daha önce girip girmediğini localStorage'de tutup ona göre halledebilirsiniz. Öğretici kısmınıda temel düzeyde javascript ve css position ile yapabilirsiniz.

Her adımın stil işlemlerini tamamladıktan sonra .hidden (display: none) sınıfını verin. Javascript ile daha sonra sınıfı hangi adımda olduğuna göre kaldırdığınızda o adım gözükür. Diğerine geçtiğinde öncekine ekleyip bundakini kaldırırsınız gibi.

Kullanıcının daha önce girip girmediğini localStorage'de tutup ona göre halledebilirsiniz. Öğretici kısmınıda temel düzeyde javascript ve css position ile yapabilirsiniz.

Her adımın stil işlemlerini tamamladıktan sonra .hidden (display: none) sınıfını verin. Javascript ile daha sonra sınıfı hangi adımda olduğuna göre kaldırdığınızda o adım gözükür. Diğerine geçtiğinde öncekine ekleyip bundakini kaldırırsınız gibi.
Hocam peki bu DevTools menüsünden geçilebilir mi? Engelleme yolu var mı?

Teşekkürler. Ayriyeten biz de bulduk, ilerde lazım olabilecek arkadaşlar olur diye link bırakıyorum:

Geri
Yukarı