Web Sitesi Oluşturmak

Hangi Web Sitesi Oluşturma Sitesi?

• WİX

Oy: 8 44,4%
  • WORDPRESS

Oy: 10 55,6%
  • BİLGİ KURUMSAL

Oy: 0 0,0%

• Oy verenlerin toplamı
    18
  • Anket kapandı .
Blog veya klasik tip bir web sitesi kuracaksanız WordPress kolay ve ücretsiz bir seçenek. Forum tarzı bir site kurup uğraşacaksanız ücretsiz olarak MyBB gibi bir script kullanabilirsiniz.

Her şeyi baştan hiçbir script felan kullanmadan yapacağım diyorsan web tasarımı ve bununla alakalı olan kodlamayı öğrenmen lazım.

Tamamen öğrenerek kendim yapacağım diyorsan HTML ve CSS öğrenmen gerekiyor. Bunlarla ilgili yabancı ve yerli bir sürü kaynak bulunuyor. İster Youtube üzerinden videolu anlatım izle, ister yazılı kaynaklardan oku.

Wordpress'te hostingiyle teknik işlerle siz uğraşıyorsunuz. Bir sorun olursa her şey size bakar.
Wix, bedava web sitesi diyor oluşturması kolay ama kredi kartıyla farkında olmadan her şeyden para çekiyor, bir sorun olursa karşınızda muhatap bulamıyorsunuz.
Bilgi Kurumsal, benim de denediğim yerli bir firma, site oluşturması kolay, teknik destekleri iyi, bir sorunla karşılaşmadım.
Başlangıç aşamasındaysanız wordpress kodlarla uğraştırabilir, hazır siteler daha çok işinizi görecektir.

Wix kullanın ancak detaylarını araştırmadan bu işe ulaşmayın ki Türkiye'de detay öğrenebileceğiniz bir alan yok. Web tasarım başlığı altında Wix ile site kurma isimli gönderimde sorularınızı cevaplıyor olacağım.

Wix, go daddy gibi sitelerle web tasarımcıyım diyemezsiniz. Gerçekten öğrenmek istiyorsanız html ile basit bir site yapabilirsiniz. Sonrasında buna biraz renk katmak, canlandırmak için css öğrenebilirsiniz. Fazla vaktinizi almayacak html öğrenmek. Bu arada buraya kadar okuyup html öğrenmek istiyorum diyorsan Dreamweaver programının sana çok yardımı olacak, kurabilirsin. İyi çalışmalar.

Anketle konu içeriği uyumu. Önce HTML ve CSS öğrenerek başlaman gerektiğini düşünüyorum.

doğru düşünüyorsunuz, html css bu işin en temel kavramlarıdır ve olmazsa olmazıdır. Evvela web tasarım derslerine ihtiyacınız var, tabii ben web tasarımcısı olmak istiyorum diyorsanız oda eğer ki sadece yaptırmaktan bahsediyorsanız yardımcı olacak arkadaşlar çıkacaktır hem buradan hem başka yerlerden.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı