Web sitesi oluşturmak

Phanzox

Decapat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar, aklımda hem bu işleri öğrenebilmek için hem de ufaktan bir gelir kapısı açmak için web sitesi açma fikrim var. Şu anlık teknoloji forumu, haber sitesi, my anime list tarzı bir site veya direk anime izlemek için bir site açma fikri var. Sizce hangisi başlangıç için iyi olur? Hangisi Türkiye piyasasında daha çok tutar? Vesite açmak için neleri bilmem lazım?

Son düzenleme:
Sitenin iskeleti için HTML, görünüşünü güzelleştirmek için CSS, dinamikleştirmek için JavaScript. Bu saydıklarım front end için geçerli. Bir de backend öğrenmeniz gerekir. Üstüne hosting ve domain hizmeti satın almak gerekiyor. Fikrimce HTML ve CSS kısmen kolay. JavaScript kısmına daha gelemedim :D. Öğrenmek zor değil fakat zaman ve emek gerekiyor.

Sitenin iskeleti için HTML, görünüşünü güzelleştirmek için CSS, dinamikleştirmek için JavaScript. Bu saydıklarım front end için geçerli. Bir de backend öğrenmeniz gerekir. Üstüne hosting ve domain hizmeti satın almak gerekiyor. Fikrimce HTML ve CSS kısmen kolay. JavaScript kısmına daha gelemedim :D. Öğrenmek zor değil fakat zaman ve emek gerekiyor.

Hazır şablonlar üzerinden yazılım dili öğrenmeden yapılabilir mi?

Sizce hangisi başlangıç için iyi olur? Hangisi Türkiye piyasasında daha çok tutar? Ve bu site açmak için neleri bilmem lazım?

Bu sorularınız hakkında bende pek bir şey bilmiyorum.

Ve site açmak için neleri bilmem lazım?

Öncelikle domain hizmetleri vs. gerekiyor. Kullanılacak dillere gelirsek de, metin işaretleme dili olan HTML ve CSS öğrenmeniz gerekiyor. Bunlardan sonra da JavaScript veya PHP kullanacaksınız. Benim bildiklerim bu kadar. Diğer hocalarımız daha ayrıntılı yardım edeceklerdir.

Hocalarım şimdi bu kurslar üzerinden gidersem basit seviyede site kurabilcem değil mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

O zaman HTML, CSS ve JavaScript öğrenmem lazım doğru anlamış mıyım?

Öncelik olarak onları öğrenmelisiniz. Evet.

Hocalarım şimdi bu kurslar üzerinden gidersem basit seviyede site kurabilcem değil mi?

Hocam çok çok basit olur. W3schools gibi sitelerden sürekli yeni şeylere bakıp kendiniz de denemelisiniz. Çok örnek yapmanız gerekir.

Geri
Yukarı