Web sitesi nasıl oluşturulur?

Kişinin hiçbir bilgisi yok. Direkt JS + node.js öneriyorsun.

1) Programlama bilgisi olmayan kişi 1 ayda bu ikisini öğrenemez.
2) 1 ayda öğrendiğin bilgi anca temel seviyede olur. Güvenlik açıklarından geçilmez.
3) Host hizmeti illa bulur dediğin kişinin daha hiçbir bilgisi yok.
4) Kolaylık yapılan projede kullanılan dile göre değişir. Sen PHP ile rahat şekilde yapılabilecek yerde node.js öneriyorsun.
5) Kişinin her şeyden önce daha basit şeylerden başlaması gerekli. Bir ayda dilleri öğrenip site yapmaya çalışmaktansa hazır hizmetler kullanabilir. (Bkn:Wordpress)

Daha da sayarım ama konumuz senin yazdığın mesaj değil.

@Rahman_Burak58 eklemeyi unutmuşum. @Atakan D. yazınca hatırladım. Onun dediği şekilde yaparsan daha rahat olur. Senin sitenin tanınması ve SEO çalışması yapılması gerekecek ki insanlar modlarını görsün. Onun yerine mod paylaşım sitelerini kullanırsan daha iyi yayarsın.
Benim demek istediğim front-end'e başlasın.(HTML-CSS-JS) 1 ayda temel öğrenir dediginiz gibi. Güvenlik açığı olabilir. Yeni başlamış birinden tam techizat bir şey bekleyemezsiniz. Şahsen benim ilk öğrendiğim dil JavaScript oldu JavaScript yüksek seviyeli bir dil. Öğrenimi gayet basit. (Kişiden kişiye değişir, tamam.) Ama front end tasarlamak istiyorsa HTML-CSS ve JS bilmeli diye düşünüyorum yanmıyor muyum? Node js öğrensin hemen demiyorum JS'te geliştiği zaman öğrenebilir.

@Dr. Pc dostum, bak şimdi. Bu adamın tek öğreneceği şey Front-End olmayacak. Veri girişi ve çıkışı yapılıp veri tabanı barındıracak bir site yapmayı öğrenecek. Bu bile aylar alacakken bir de bu siteye SEO çalışması yapacak ki site sıralamada yükselip tanınsın. Bunlara uğraşacağı kadar gidip mod sitelerine ya da hazır sistemlere başvurursa daha rahat edecek. İlla kendi yapacaksa Wordpress'le çözer işi. Anlatabildim mi şimdi?

@Dr. Pc dostum, bak şimdi. Bu adamın tek öğreneceği şey Front-End olmayacak. Veri girişi ve çıkışı yapılıp veri tabanı barındıracak bir site yapmayı öğrenecek. Bu bile aylar alacakken bir de bu siteye SEO çalışması yapacak ki site sıralamada yükselip tanınsın. Bunlara uğraşacağı kadar gidip mod sitelerine ya da hazır sistemlere başvurursa daha rahat edecek. İlla kendi yapacaksa Wordpress'le çözer işi. Anlatabildim mi şimdi?
Anladım, gayet açık. Benim demek istediğim de şuydu front-end ile başlasın ilk önce. Sonra backend kodlasın. Eğer kendi kodlayacaksa.

Yeni konular

Geri
Yukarı