Web sitesi yapıp üzerinden gelir elde etmek

• Konuyu başlatan tnw
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 554

tnw

Centipat
Yer
Ankara
Bir web sitesi kurmak ve bundan bir gelir elde etmek istiyorum. Para kazanma konusunda biraz fikrim var elbette ama siteyi kurmak filan bu tarz şeyler hakkında pek bir bilgim yok. Siteyi Google'da nasıl öne çıkartabilirim? AdSense'den nasıl onay alabilir ve reklam geliri elde edebilirim bunun hakkında pek bir fikrim yok. Daha doğrusu hiç bilgim yok. Bunlar hakkında bilgisi olan biri anlatabilir mi acaba veya sorularıma cevap olacak videolar var mıdır? Siteyi yazdım, kodladım bitti bunu nasıl Google'a yükleyeceğim filan bunları nasıl yapacağım?

Bir web sitesi kurmak ve bundan bir gelir elde etmek istiyorum. Para kazanma konusunda biraz fikrim var elbette ama siteyi kurmak filan bu tarz şeyler hakkında pek bir bilgim yok. Siteyi Google'da nasıl öne çıkartabilirim? AdSense'den nasıl onay alabilir ve reklam geliri elde edebilirim bunun hakkında pek bir fikrim yok. Daha doğrusu hiç bilgim yok. Bunlar hakkında bilgisi olan biri anlatabilir mi acaba veya sorularıma cevap olacak videolar var mıdır? Siteyi yazdım, kodladım bitti bunu nasıl Google'a yükleyeceğim filan bunları nasıl yapacağım?
Bir domain ve hosting sunucusu almanız gerekecek siteye yüklemek için. Sıkı bir SEO gerekiyor ki öne çıkın. Aynı zamanda Adsense onayı olmadan manuel reklam vererek gelir elde edebilirsiniz.

Temel sorular için bir kaynak öneriniz var mı? Nasıl araştıracağım hakkında bir fikrim yok.
Siteyi kodlamak için araştırma yaparken karşınıza gelecek zaten. Yine de kısa bir özet geçeyim. Öncelikle bir alan adına ihtiyacınız var. Alan adı aldıktan sonra herhangi bir işletim sisteminde sitenizi çalıştırıp alan adı sağlayıcınızdan gerekli DNS ayarlarını yapıp sitenizi yayınlayabilirsiniz.
Ardından arama motorlarına tarama isteği göndererek anahtar kelimeler aratıldığında sitenizin çıkmasını sağlayabilirsiniz.

SEO işlemlerini kendim yapabilir miyim yoksa uzman biriyle mi çalışmam gerekir?
Bu soru ile siteyi kendinizin veya uzman birinin yapması sorusu aynı. Siteyi kendiniz yapacaksanız SEO'yu da kendiniz yapabilirsiniz.

Alan adı satın almak için önerebileceğiniz bir yer var mı?

Hayır yapamazsınız. Yapmak için eğitimlerini almalı ve ciddi bir süreye ihtiyacınız ve tecrübeye ihtiyacınız var. 400-450 TL'ye sağlam SEO ayarı yapan yerler var, iletişime geçebilirsiniz.

Anladım, teşekkür ederim.

Siteye tıkladım ve karşıma çıkan şey bu oldu.

1675632523020.png

Geri
Yukarı