Web tasarım dersi için site oluşturma

theflash3

Decapat
Arkadaşlar üniversitede web tasarım dersine alakasız bir hoca giriyor. Kitaptan bakarak anlatıyor biz de bir şey anlamadık. Ödev verdi nasıl yapacağım bilmiyorum. Biri yardım ederse çok sevinirim.

IMG_8421.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Eyvallah ama ingilizce yazıyor.
İngilizce olması önemli değil. Mesela "En az iki fotoğraf eklenmeli" demiş, senin attığın görüntüde. Fotoğrafın ingilizcesi photograph ama image de diyebiliriz (görüntü). Yukarıdaki linkten image'i bularak az çok ne yapman gerektiğini anlayabilirsin. Anlamasan da kodları kopyala yapıştır metin belgesine, uzantısını ".html" olarak değiştir, tarayıcıda aç. Deneye deneye öğrenirsin.

Ödevin en basit şekliyle 2 sayfa dizaynlama. Seni zorlayacağını sanmam. HTML/CSS ile yapabilirsin eğer daha ileri seviye düşünüyorsan yanında bir de JavaScript ekleyebilirsin yukarıdaki arkadaşın önerdiği w3schools çok iyi bir site. Aşırı derecede ingilizce gerektirdiğini sanmıyorum. Ayrıca İngilizce siteleri sorun görmek yerine fırsat olarak değerlendir hangi bölümde okuyorsun bilemem ama Programlama için İngilizce çok ama çok önemli. Sıfırdan başladığını varsayarsak biraz tutorial incelersen maks 1.5 haftaya biter işleri aksatmadığın sürece. Hatta 1 haftadan daha az bile sürebilir eğer sıkı kodlarsan.

Bu arada hangi üniversite/bölüm sormamın sakıncası yoksa ? En nefret ettiğim şeydir dersten anlamayan hocanın atanması. Sözde eğitim sistemi...

Tamamen hocalara suç bulmayın. Google kullanarak 2-3 bilemedin 4 saatte yapacağı ödevi forumda konu açan öğrencinin hiç mi suçu yok? Allah aşkına senelerce İngilizce dersi gördük her yeni gelen öğretmene daha öncesinde hiç bir şey öğrenmediğimizi söyledik. Çuvaldızı kendimize iğneyi başkasına...

Tamamen hocalara suç bulmayın. Google kullanarak 2-3 bilemedin 4 saatte yapacağı ödevi forumda konu açan öğrencinin hiç mi suçu yok? Allah aşkına senelerce İngilizce dersi gördük her yeni gelen öğretmene daha öncesinde hiç bir şey öğrenmediğimizi söyledik. Çuvaldızı kendimize iğneyi başkasına...
Orasi öyle ama bir çok okul alakasız hocaları alakasız derslere atamakta. Bu da o okulların eğitime verdiği önemi gösteriyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı