Web tasarım dersi için site oluşturma

Fullstack developer'im aynı durumlardan bizde geçtik fakat bu işler araştırmadan kafa patlatmadan olmuyor, HTML en basit ve etklileşimsiz, sadece görüntü amaçlı kullanılan bir kodlama dilidir. ( PHP kodlama dilini bilmediğin için öğrenene kadar bu şekilde kalacaktır )

İlk başta bir klasör oluşturun ve içerisine yeni metin belgesi oluşturun. Daha sonra bu metin belgelerin ismini ve uzantısını ( index.html ve iletisim.html ) olarak değiştirin.

Liste veya tablo yöntemi ( 2 satır 1 sütun ) ile basit bir menü yapabilirsin. Yalnız bu iki menü kodu her iki html sayfasında olması gerekiyor. Menüler'de Anasayfa / İletişim olarak yazarsın.

Daha sonra öncelikle index.html dosyasının içerisinde
Kod:
<a href="iletisim.html" target="_blank">İletişim</a>
bu kodu yazdığın zaman Anasayfada iken İletişime basarsan iletişim sayfası aynı sekmede değil " _blank " kodu kullanıldığı için ayrı bir sayfada açılacaktır. Aynı işlemi iletisim.html dosyasını düzenleyerek anasayfa için şu şekilde yaparak İletişim sayfasında Anasayfaya bastığında anasayfa açılacaktır.

Kod:
<a href="index.html" target="_blank">Anasayfa</a>

Şimdi diyeceksin ki bunu bende biliyorum bana diğerlerini öğret. İstersen ÖM yöntemiyle ben sana yapıp atayım ama sana bir şey kazandırmayacak aksine yine öğrenemeyeceksin. Mantık çok basit 2 dosya içerisindeki kod sırası ve kodlar aynı olacak sadece sayfa içeriğine göre kodlarda ufak değişiklikler yapacaksın.

Dostum sana tavsiyem ilk önce bir Notepad+ kur sonra ona Zencoding eklentisini kur, sonra Zencoding eklentisinin nasıl çalıştığını öğren basit bir şey zaten.

Eğer ne işe yarıyor diye soracak olursan: diyelim ki hocan sana bir link(bağlantı) oluştur dedi uzun uzun "<a href="index.html" target="_blank">Anasayfa</a>" şöyle bir kod yazmaktansa sadece "a" yazıyorsun ve atadığın kısa yollarla küçücük kod parçalarından kocaman kodlar elde edebiliyorsun.

Fakat bu eklentiyi kurmadan önce yinede biraz otomatiğe bağlamadan kod yazmanı öneririm çünkü işin temelini öğrenmelisin. Bu arada youtube da falan yığınla içerik var onları izleyerek de epey bir yol kat edebilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı