WhatsApp grubunda ki fotoğrafların yedeğini alamıyorum

Stucknela

Hectopat
Merhabalar arkadaşlar.

2 3 arkadaş bir gezi yaptık ve fotoğrafları ortak bir yere toplamak için WhatsApp gurubu oluşturduk tabii ki.
Fakat sorun şu ki bende medya görünürlüğü varsayılan olarak hayır imiş.
Dolayısıyla fotoğraflar galeriye düşmemiş oldu hâlâ grupta fakat ben bunları yedeklemek istiyorum kendi bilgisayarıma.
Bunları bilgisayar ortamına yedeklemenin bir yolu var mı acaba?
Bilgisayardan telefondaki WhatsApp konumunu inceledim fakat galeriye düşmeyen fotoğraflar orada da yok.
Bunlar telefon hafızasında sonuçta bunları nasıl bulabilirim?
Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden şükranlarımı sunuyorum.
Yardımlarınızı bekliyorum sağlıklı günler dilerim.

WhatsApp web kullanmayı denedin mi? WhatsApp webden fotoğrafları indirdiğinde bilgisayarına sorun çözülücektir.
Çok fazla fotoğraf var.Ayrıca hepsini seç seçeneği yok.yaklaşık 150 tanesini elimle seçip denediğimde ise hiçbirisi inmedi.Gerçekten REZALET.
Noname dosyası atmıştır WhatsApp kendi medya klasörünün içine. Varsayılan olarak hayır denince fotoğraflar gizlenir. Gizli dosyaları göster dediniz mi Galeri'den?

Bilgisayardan gizli dosyaları göster seçeneğini işaretledim galeriden öyle bir seçenek bulamadım maalesef.
Sohbeti e-postala deyin ve medyayı dahil et seçeneğiyle devam edin. Kendi mail adresinizi girin ve kontrol edin. Büyük ihtimalle olacaktır.

Çözümünüz gayet mantıklı teşekkürler.
Fakat daha iyisi bilgisayar ortamında fotoğrafları bulmak olurdu.
Mümkün mü acaba ?
Sohbeti e-postala deyin ve medyayı dahil et seçeneğiyle devam edin. Kendi mail adresinizi girin ve kontrol edin. Büyük ihtimalle olacaktır.

Denedim fakat sadece 20 ek dosya kabul etti bnde 1000 tane fotoğraf var :(

Son düzenleme:
Google Drive gibi bir bulut sürücü kullanıyorsanız ilk önce telefonunuzdan oraya yükleyip sonra bilgisayara yükleyebilirisniz veya zaten Android ise telefonunuz otomatik şekilde yedekler. (Senkronizasyonu açıksa tabii)

Önerdiğim çözümler basit çözümler onun dışında telefonunuzu bilgisayara bağlayıp içindeki dosyaları karıştırıp yine de alabilirsiniz.

Telefonumu bilgisayara bağladım orası promlem değil problem resimleri hiçbir şekilde bulamamam maalesef.
Ayrıca Google Drive yedeklememe rağmen internetten Drive'a girdiğimde birsey gözükmemesi normal mi?
Benim için en iyi yol bu resimleri telefonun içinde bulup bilgisayara atmak fakat bulamıyorum.

WhatsApp klasörünü kurcaladınız mı? Media klasörünün içine bakmayı deneyin.

Karıştırdım fakat yok hiçbir şekilde bulamıyorum.
Herhangi bir bilgisi olan var mı acaba?
Sonuç yokmu şimdi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı