WhatsApp yabancı numaradan para aldım

Legolas006

Hectopat
Daha fazla  
WhatsApp üzerindeki yabancı numaralardan gelen mesaj herkesin malumu. Bende bu sefer onlardan para alayım bir doner yıyeyım dedım. Sadece gonderdıklerı sıteye gırdım ve ekran goruntusunu onlara attım. Basımın derde gırme olasılıgı var mı acaba? Sadece IBAN ve ad soyad verdım. Yukarıda anlattıgımdan baska hiçbir şey yapmadım. Hatta benden sıtelerıne telefon numaram ıle kayıt olmamı soyledıler bende ondan sonra engelledım. Kendı dusuncem sıtelerıne goruntulenme trafıgı dısında hiçbir şey yatmadıgım ama kara para aklama olayı kafamı bozdu bıraz.

WhatsApp üzerindeki yabancı numaralardan gelen mesaj herkesin malumu. Bende bu sefer onlardan para alayım bir doner yıyeyım dedım. Sadece gonderdıklerı sıteye gırdım ve ekran goruntusunu onlara attım. Basımın derde gırme olasılıgı var mı acaba? Sadece IBAN ve ad soyad verdım. Yukarıda anlattıgımdan baska hiçbir şey yapmadım. Hatta benden sıtelerıne telefon numaram ıle kayıt olmamı soyledıler bende ondan sonra engelledım. Kendı dusuncem sıtelerıne goruntulenme trafıgı dısında hiçbir şey yatmadıgım ama kara para aklama olayı kafamı bozdu bıraz.
Kara parayla ilgisi ne kara para demek illegal yollarla para kaçırmak demektir onlardan para eksiliyor bunun neresi kara para

Size para vermeyi taahhüt ediyorlar ve siz de o parayı almıyor musunuz? Kara para aklama olayı nedir?

Haklısınız hukuki olayını pek bilmediğim için çevremdeki insanlar onların kara para ile bu işi yaptığını söyledi ama söylediğiniz doğru olduğu için sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

Hocam paranızı alırsanız alın sizden ne alabilirler ki. Telefon numaranızla kayıt olmanızı istemişler. Telefon numaranız zaten onlarda var. Dediğiniz gibi yapım döner parası çıksın. Bana da denk gelse yaparım :D

Hocam paranızı alırsanız alın sizden ne alabilirler ki. Telefon numaranızla kayıt olmanızı istemişler. Telefon numaranız zaten onlarda var. Dediğiniz gibi yapım döner parası çıksın. Bana da denk gelse yaparım :D

Kayıt olmamı istedikleri site zaten aşırı dandik duruyordu bende sosyal medyada görmüştüm bu yöntemle 50 60 lira koparanlar oluyordu deneyim dedim :D

@Legolas006 Size aktarılan paranın hukuka aykırı yollardan elde edildiğini biliyor ve buna rağmen o parayı almak için işlemler gerçekleştiriyorsanız sıkıntı çıkabilir evet ancak bu sıkıntıyı size hukuka aykırı para transferi yapan karşı tarafın çıkarması ironik olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı