Whatsapp’da Fotoğrafın Kalitesinin Bozulmasını Engellemek

Sorumu iyi anlamamışsınız.
Atılacak şeyin kapladığı alanı küçültüyor herhangi bir kalite kaybı olmadan...

Sorunu gayet iyi anladım, ancak kalite kaybetmeden küçültmek söz konusu değil. Diğer arkadaş da bana hak vermiş :D

Zip de iyi fikirmiş, ama ben Dropbox'a 2 saniyede yükleyip(telefondan) dropbox linki atıyorum daha hızlı oluyor. Bilgisayar varsa tabi ki Whatsapp Desktop da işi görür.

Rica ederim, .zip oluşturup gönderme size biraz karışık ve zor gelebilir. Ben IOS kulanıyorum, mesajımda paylaştığım resmi PC üzerinde 7zip programı ile oluşturup yine PC üzerinden Whatsapp açarak mesaj gönderdim. Gönderdiğim mesajı telefon üzerinden de Whatsapp' ı açarak .zipli dosyayı tıklayınca yine 2. resimdeki gibi IOS otomatik açtı. Android üzerinde deneme imkanım olmadı.
Eğer PC üzerinden gönderemem telefondan göndermem gerekiyor derseniz, kötü haber telefona iZip gibi bir program kurmak ve karşı taraftada iZip programının olması gerekebilir. Ben denedim, program içine atıp unzip yapmadan açmadı. Denemeniz gerekiyor.
Size ikinci basit yöntem daha söyleyim, resimlerinizi telefonda Wetransfer e yükleyin, zaten yüklendikten sonra otomatik link veriyor, linki karşıya gönderin. Linke tıklayınca orjinal boyutuyla açacak.
Bu arada @Mikael arkadaşın söylemek istediği doğru, kalite kaybı olmadan resim boyutunu küçültemezsiniz. Gözün algılayamadığı şekilde yinede resimde kalite kaybı olur.

Evet dediğiniz gibi telefona zip uygulaması yükledim fakat “dosyalarım” açmadı.
Neyse o kadar da mühim değil. Şu dediğiniz siteye bakacağım. Teşekkürler...

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı