WhatsApp’ı silecek misiniz?

• Konuyu başlatan Frik
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 30
  • Görüntüleme 2B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Zaten yapılan şeylerdi bunlar. Çoğu sosyal medya uygulaması zaten hali hazırda çok fazla verimize erişiyor. Güncellemeyi kabul ettim WhatsApp'ı da silmeyeceğim benim görüşüm bu.

Tamam eskiden yapılıyordu ama, bu da şimdi yapılabilir demek değil ki. Zaten dikkatli okuduysanız “yasallaştırılması” yazdım. Yeni bir şey olmadığını ben de biliyorum. Eski düzen kötüydü şimdi de kötü bir şey olmaz mantığı oluyor bu.

Evet bildiğiniz üzere verilerin satılması yasallaştırıldı. Peki hala WhatsApp’ı kullanmaya devam edecek misiniz? Zaten ilgi çekici hiçbir özelliği yok aslında herkes çok yaygın diye kullanıyordu ve böylece tekel oldu. Ben okul grupları yüzünden şu anlık silemeyeceğim, ama diğer bütün grupları Discord'a ya da başka bir uygulamaya taşıyacağız, WhatsApp’dan gelen dm’leri de yine başka bir uygulamaya ya da iMessage’a yönlendireceğim. Arkadaşlarımla da okul öğretmenlerine ve müdür yardımcısına mesaj atıp başka bir platforma taşınmayı rica edeceğiz. Böylece ben WhatsApp’ı tamamen sileceğim, sizin de kullanma zorunluluğunuz yoksa tavsiye ediyorum. İki tık yapıp alıştığınız düzeni değiştirmek çok zor değil. Hem daha güvenli hem de daha kullanışlı bir sürü mesajlaşma uygulaması var.

Sanki devlet başkanısın bilgilerini satsalar ne olur diyecek arkadaşlar lütfen mesaj yazmasın, lütfen verilerin ne kadar önemli olduğunu ve neleri etkileyebileceğini biraz araştırın.
FBI verilerini mi gizliyorsun ? Ayrıca senin, benim verilerimi ne yapsınlar ?

Ağa millet kafayı yiyecek neredeyse anlamış değilim, BİM'de kasiyersin senin o sümüklü sevgilinle olan mesajlarınızı kimse alıp okumaz merak etmeyin.

Hayır. 1+ yıldır Whatsapp, Telegram, Signal yüklü zaten; telefonu da Whatsapp ve Telegram gibi güvensiz uygulamalar olması beni rahatsız etmiyor.
Ağa millet kafayı yiyecek neredeyse anlamış değilim, BİM'de kasiyersin senin o sümüklü sevgilinle olan mesajlarınızı kimse alıp okumaz merak etmeyin.
Bunu anlasalar..

Dostum mesut çevik'in videosunu izlemeni tavsiye ederim senin oy vereceğin insanı, tercihlerinibile değiştirebiliyorlar.

Facebook'un yaptığını Google yıllardır yapıyor. Eğer Google hesabınızın içini biraz kurcalarsanız Google'ın topladığı verilerle sizi sizden daha iyi tanıdığını görebilirsiniz. Hatta birçok şirket yapıyor. Sunucular ve diğer birçok masraf havadan gelmiyor. Bir şekilde çarkların dönmesi lazım. Verinizi işleyerek sizi tanıyor ve size daha uygun reklamlar göstererek kazancını arttırmaya çalışıyor. Burada son söz size düşüyor. Eğer bu servislerde yüksek doğrulukla arama, istediğinize ulaşabiliyorsanız gene bu veriler sayesinde. Eğer gizliliğinize önem veriyorsanız ki telefonunuzu bırakıp Nokia 6110'a falan geçmelisiniz. Iki şeye bir arada sahip olamazsınız. Gizlilik veya Pratiklik arasında seçim yapmak lazım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı