Whea-logger 18 ve Kernel Power 41 hatası

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar herkese iyi günler dilerim benim birden fazla sorunum var bilgisarayım asla mavi ekran vermiyor ama kendisini naidrde olsa sadece masaüstündeyken reset atıyor oyundayken reset atıyor Metin2 oynuyorum ona girdiğim an reset atıyor ben çözümünü çok araştırdım hiçbir çözüm bulamadım. Hatam whea-logger 18 ve Kernel Power 41.

Sistem özelliklerim:

AMD Ryzen 5 3600 3.6 GHz AM4 35 MB cache 65 W
RX 5600 XT Mech OC 6 GB.
Gigabyte B450M h DDR4 3600(OC)MHz
XPG SX8100 aSX8100NP 512 GB.
Team t-frce 8x2 16 GB 3200MHz.
Cooler Master Elite V3 600W.

Aracı kullanarak denetim yapıp deneyin.

Aracı olarak kimsem yok maalesef kendim deneyerek yapmam gerekecek.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'leri tek olarak ve XMP kapalı olarak test yapın.

RAM'leri tek olarak ve XMP kapalı olarak test yapın.

Ben 2 RAM takıyorum tek tek çıkartıp mı deneyeceğim bu programı ve uzun sürer mi bu?

Evet hocam. Tek olarak deneyin. Biraz uzun sürebilir.

Tamamdır ben yarın bunu denerim.

Reis ben yaptım ilk RAM testi yaparken 2 bucuk saat sürdü hiçbir hata göstermedi 2. RAM'i taktım testi yaptım o test olurken başında değildim 1 saat sürdü Kuzenim'e sordum o da hiç hata vermediğini söyledi RAMlerde de sorun çıkmadı.
Tamamdır ben yarın bunu denerim.

Reis ben yaptım ilk RAM testi yaparken 2 bucuk saat sürdü hiçbir hata göstermedi 2. RAM'i taktım testi yaptım o test olurken başında değildim 1 saat sürdü Kuzenim'e sordum o da hiç hata vermediğini söyledi RAM'lerde de sorun çıkmadı.

Ama 2. RAM'de emin deiğlim başında olmadığım için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamamdır hocam. Farklı PSU denendi. RAM'lerde sıkıntı yok. Ekran kartı için de FurMark testi yapın.

Kernel Power 41 hatası da var. Bu da var. Emin olmak gerekir. İşlemcide OC kapalı değil mi? Anakart kaynaklı bile olabilir. Sistemi kontrol etmeden maalesef bulmak zor.

Geri
Yukarı