Çözüldü WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

buğrabuğra

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, 2 hafta önce İstanbul'a geldim aradan 3 gün geçti ve 2 gün boyunca 4 kez elektrik kesintisi yaşadım. O günden beri formatta atsam durmadan mavi ekran yemenin önüne geçemedim, sorunun kaynağını saatlerce aradım, bilgisayar açıldığında Chrome, Steam ve benzeri uygulamaları bırakın Windows ayarlara dahi giremiyorum. Bunların sebebi ise bilgisayar açıldığında görev yöneticisine girdiğimde ve kısa bir süre sonra Steam ve sistemin 50-90mb/s disk kullandığını fark ettim. Steam'in görevini hemen sonlandırınca bilgisayarı normal kullanabiliyorum, aksi takdir de yine mavi ekran alıyorum.
Hata: WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR
Sistemim: i9 9900 / 2x8 HyperX Fury 3000MHz / 980Pro 250GB / 860EVO 500GB / MSI MAG B365m Mortar / ML240l V2.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Rehberi okudum fakat bende minidump dosyası yok, Ali Güngör'ün bulamamıza karşı yazdığı yazıda ki ayarlar ve benim ayarlarım aynı. BIOS pilini çıkardım o süreçte işlemci ve anakart pinlerine göz attım, ne kadar işe yarar bir bilgim yok fakat RAM, M.2 ve işlemcinin pinlerini temizleyip tekrar çalıştırdım ve öncekine göre son BIOS zamanım 3.8 saniye azaldı, disk kullanımım bir anda tavan yapmıyor bir de BIOS'a girme ekranın da yeniden başlatma yapması pili söktüğümdendir sanırım değil mi?
+ Disklerim de sıkıntı olduğunu sanmıyorum Samsung Magician da ikisini de bütün testlerden geçirdim (kısa, standart, uzatılmış) hiçbir sıkıntı çıkmadı.
Tamamdır hocam. Biraz daha kullanın. BIOS resetlenmiş oldu. Kesinti sırasında geçici arızalar da olmuş olabilir. Duruma göre yazarsınız.
Sistemde donanımsal bir sorun da meydana gelmiş olabilir. PC`yi kapatın ve fişten çekin. Daha sonra ise BIOS pilini sökün ve 10 dakika sonra takıp deneyin. Bir süre kullanıp deneyin. Minidump dosyalarını da paylaşın.

Sistemde donanımsal bir sorun da meydana gelmiş olabilir. PC'yi kapatın ve fişten çekin. Daha sonra ise BIOS pilini sökün ve 10 dakika sonra takıp deneyin. Bir süre kullanıp deneyin. Minidump dosyalarını da paylaşın.

Üzgünüm ama minidump dosyası nedir bilmiyorum sanırım bir program indirmem gerek fakat konuyu açtığımdan beri yine tonla mavi ekrana düştüm, anca Chrome kurabildim basit bir program da bile mavi ekran alıyorum şu an. Daha kolay bir yolu var mıdır acaba? Şu an bilgisayarı kapatıp BIOS pilini sökeceğim.

Rehberde detaylı anlatım var. Paylaşabilirsiniz. Dediğim işlemi de yapabilirsiniz. Duruma göre yazarsınız.

Rehberde detaylı anlatım var. Paylaşabilirsiniz. Dediğim işlemi de yapabilirsiniz. Duruma göre yazarsınız.

Rehberi okudum fakat bende minidump dosyası yok, Ali Güngör'ün bulamamıza karşı yazdığı yazıda ki ayarlar ve benim ayarlarım aynı. BIOS pilini çıkardım o süreçte işlemci ve anakart pinlerine göz attım, ne kadar işe yarar bir bilgim yok fakat RAM, M.2 ve işlemcinin pinlerini temizleyip tekrar çalıştırdım ve öncekine göre son BIOS zamanım 3.8 saniye azaldı, disk kullanımım bir anda tavan yapmıyor bir de BIOS'a girme ekranın da yeniden başlatma yapması pili söktüğümdendir sanırım değil mi?
+ Disklerim de sıkıntı olduğunu sanmıyorum Samsung Magician da ikisini de bütün testlerden geçirdim (kısa, standart, uzatılmış) hiçbir sıkıntı çıkmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamamdır hocam. Biraz daha kullanın. BIOS resetlenmiş oldu. Kesinti sırasında geçici arızalar da olmuş olabilir. Duruma göre yazarsınız.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı