Whiskas kedi maması sokak kedileri için uygun mudur?

Harleen

Decapat
Katılım
13 Temmuz 2018
Mesajlar
590
Yer
PMC
Bugün Şok marketlerde gördüm. Sitemizde ki kediler için almayı düşündüm. Uygun mudur acaba?

98.PNG
 
Son düzenleyen: Moderatör:
Katılım
7 Aralık 2020
Mesajlar
1.634
Çözümler
7
Whiskas'ın içeriğinde zararlı maddeler var deniyordu, bir araştırın isterseniz. Daha uygun fiyatlara daha büyük mamalar da bulabilirsiniz.
 

technope

Picopat
Katılım
28 Kasım 2020
Mesajlar
187
Yaş mama kedilere sürekli verilmemeli, kuru mama verirseniz daha iyi olacaktır. Kedilere 2 haftada veya ayda 1 yaş mama verilmeli. Kuru mama daha sağlıklı.
 
KS
Harleen

Harleen

Decapat
Katılım
13 Temmuz 2018
Mesajlar
590
Yer
PMC
Hayır asla! Benim kedim ondan yiyordu bir aralar, artık dışkısı kanlanmaya başlamıştı. Hemen mamasını değiştirdim.
Önerebileceğiniz mama var mı? Öğrenci olduğum için çok pahalı olmazsa sevinirim. Bir nebze olsa bile kedilere yardım etmek istiyorum.
 

MUHAMMED2121

Femtopat
Katılım
31 Aralık 2020
Mesajlar
79
Bugün şok marketlerde gördüm. Sitemizde ki kediler için almayı düşündüm. Uygun mudur acaba?

Eki Görüntüle 982784

Ben 2 yıldır evimde ve balkonumda kedi besliyorum. Ben genelde yaş mama vermeyi tercih etmem. Onlar için ödül olabilir ama onların hayatı için kötü bir şey. 2 kedimde kısır bir ara bende veriyordum. Çok kilo aldılar bende veterinere götürdüm. 5kg olması gereken kedi 12kg çok kilo aldığı için böbreklerinin %50'sini kullanamayacak hale gelmiş 1 kedin öbürü de onun peşinden gidiyor yani kısır kediler için ölüm tehlikesi taşıyor kısır olmayanlar için ise ishal ve kusma yapabiliyor. Yani kısaca 12kg olan kedim şu an 7kg ve böbreklerini kullana biliyor. Öbür kedim ise hep hareketli olduğu için şu an iyi durumda. Yani kediniz yaşasın istiyorsanız yaş mama vermeyin. Sadece whiskas için konuşmuyorum bütün yaş mamalar dahil.
 
Yukarı