Çözüldü Wi-Fi Ethernet'ten daha hızlı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yiits

Centipat
Daha fazla  
PoyrazNet 100Mbps tarifesini kullanıyorum Wi-Fi ile 111Mbps downloada kadar alabilirken Ethernet ile 94 Mbps hız alabiliyorum CAT6 kablo ile.
Oyun indirirken vs de hız değişiyor Wi-Fi ile 13MB/sn Ethernet ile 11MB/sn ile indiriyorum bunun sebebi nedir bilen var mı Ethernet ile de aynı hızlara ulaşabilir miyim?

8b4b322a-5e15-4348-a5c2-0ddffd2fbca9.jpg

b032e82e-0581-4cde-8b6f-8cf593e0732f.jpg

Memnun musunuz hocam poyraz netten biraz bilgi verebilir misiniz başvuru aşaması için.

Başvuru yaptıktan sonra size bir başvuru kağıdı gönderiyorlar doldurup kimlik fotokopisi ile kargoluyorsunuz merkezi Kocaeli gölcükte 2 günde onaylandı 1 günde Türk Telekom modemi getirdi ertesi günde bağlamaya geldiler 4 saat içinde de internet açıldı toplam 4-5 gün sürüyor bağlatma aşaması.

Ara sıra özellikle gece 1-2 gibi 1 dakikalık kesinti olabiliyor onun harici 4 aydır kullanıyorum sadece 1 gün Türk Telekom'dan dolayı kesinti olduğunu söylediler onun harici fazla sıkıntı yaşamadım
Ping konusunda ise CS'de yakın resmi sunucularda 30 sabit ping alıyorum fiber ile gayet iyi olduğunu düşünüyorum
Fakat yaşadığım bir diğer sıkıntı Rockstar ve ETS 2 sunucularına bağlanamıyorum bunun ne ile alakalı olduğunu tam olarak bilmiyorum onun için ayrı bir konu oluşturacağım VPN ile sorunu aşabiliyorum benden mi kaynaklı ISS ile mi yoksa modemden mi tam olarak emin değilim.

Ethernet modemden, Wi-Fi mobil veriden gelmiyor mu o zaman? İki farklı internet hizmetinden ötürü olmasın?

Hayır Wi-Fi'ya bağladıktan sonra bağlantı kuruyorum kendi mobil internetim değil ikisi de evin interneti.

Telefon markanizi öğrenebilir miyim?

Redmi Note 8 Pro kullanıyorum.

Başvuru yaptıktan sonra size bir başvuru kağıdı gönderiyorlar doldurup kimlik fotokopisi ile kargoluyorsunuz merkezi Kocaeli gölcükte 2 günde onaylandı 1 günde Türk Telekom modemi getirdi ertesi günde bağlamaya geldiler 4 saat içinde de internet açıldı toplam 4-5 gün sürüyor bağlatma aşaması.

Ara sıra özellikle gece 1-2 gibi 1 dakikalık kesinti olabiliyor onun harici 4 aydır kullanıyorum sadece 1 gün Türk Telekom'dan dolayı kesinti olduğunu söylediler onun harici fazla sıkıntı yaşamadım.
Ping konusunda ise CS'de yakın resmi sunucularda 30 sabit ping alıyorum fiber ile gayet iyi olduğunu düşünüyorum.
Fakat yaşadığım bir diğer sıkıntı Rockstar ve ETS 2 sunucularına bağlanamıyorum bunun ne ile alakalı olduğunu tam olarak bilmiyorum onun için ayrı bir konu oluşturacağım VPN ile sorunu aşabiliyorum benden mi kaynaklı ISS ile mi yoksa modemden mi tam olarak emin değilim.

Hayır Wi-Fi'ya bağladıktan sonra bağlantı kuruyorum kendi mobil internetim değil ikisi de evin interneti.

IP problemi muhtemelen hocam aydınlattığınız için teşekkür eder iyi sosyaller dilerim.

PoyrazNet 100Mbps tarifesini kullanıyorum Wi-Fi ile 111Mbps downloada kadar alabilirken Ethernet ile 94 Mbps hız alabiliyorum CAT6 kablo ile.
Oyun indirirken vs de hız değişiyor Wi-Fi ile 13MB/sn Ethernet ile 11MB/sn ile indiriyorum bunun sebebi nedir bilen var mı Ethernet ile de aynı hızlara ulaşabilir miyim?

Eki Görüntüle 1685042

Eki Görüntüle 1685043
Router Vestel DGW9000 mi?

O modelin Ethernet portları 100 Mbps ile sınırlı. Bu sebeple kablolu bağlantıda 94-95 civarı alıyorsunuz.

Bilgilendirme için teşekkür ederim hocam başka routerlerde de var mı bu sınırlandırma modem arayüzünden 48Mbps geliyor modeme kablolu bilgisayarıma 44 geliyor mesela.

Geri
Yukarı