Wi-Fi Şifresi Nasıl Değiştirilir?

• Konuyu başlatan CYP
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 5B
@THE_MILLER
Tamamdır ilk uygun fırsatta yapacağım hocam.
Yanlız, kafama takılan 3 sorun var;(y)
1) Firmware güncellenmesi tam olarak nedir?
2) Hangisi indirmeliyim? Çünkü 4 farklı sürümü var.o_O
3) Reset atmadan öncemi Firmware güncellemesi yapacağım?
Teşekkür ederim.:)

@THE_MILLER
Hocam işlemi yapmaya hazırım şuan(y)
Ancak, yukarıdaki sorular kafamı karıştırıyor.(n)
Birde, hocam hangisine reset atacağım?:confused:

Benim iki modemden biri;
1)Ana modem (Bunu açmayınca diğerine internet gelmiyor.):
''TD-W8961ND''
Default Ip numarası, kullanıcı adı ve şifresi var. v3.1 yazıyor.;)
2)Benim masaüstü Pc'me bağlı olan (Ana modem ile de kablo ile bağlı ama, laptop da Wi-fi ile ikisine de görüyor)
''TL-WA901ND''
Ip adresi yazmıyor,(n) onun yerine tp-link ile ilgili site adresi var. Kullanıcı adı ve, şifresi var.
Bunun haricinde ikisinde de Mac adresi ve PIN var. V3.0 yazıyor arkada.
@Murat5038

Son düzenleme:
Firmware güncellemesinden kastım modeminizin yazılımsal olarak iyileştirilmesi ve geliştirmesini içeren pakettir.

Mümkünse en güncelini indirin. Şayet güncelleme için diğer firmwareleri sırasıyla yükleme koşulu var mı bilemem, o durumlar kitapçıkta belirtilir.

Reset atmadan önce veya sonrası diye bir şart yoktur.

Hangi modem arayüzüne girdiyseniz o modemin firmwaresini güncelleyin.

THE_MILLER
Hocam geçen günlerde TTNET'deydim ve, internet paketimi yükselttim. Birde, bu wi-fi şifresini değiştirme olayını sordum. 2 yöntem varmış dediklerine göre:
1) Modemlerin her birine ayrı ayrı reset atıp, web sayfasına girip halletmek.
2) TTNET'i aramak ve, bilgilerimizi öğrenip, öyle değiştirmekmiş.
Uygun zamanda 2'sinden birini yapacağım hocam.:)

THE_MILLER
Hocam konuyu hortlatıyorum çünkü, yapamıyorum.(n) TD-W8961ND için adresi yazıyorum ama, şifreleri kabul etmiyor. Mecbur reset atacağım da, hangisine nereden reset atacağım bilmiyorum.:confused:
TD-W8961ND ADSL modem (Access Point'e kablo bağlantısı var.)/ TL-WA901ND ise Access Point (Büyük Pc'ye kablo ile bağlı.) diğer olarak gözüküyor ve, 2 farklı ağ var.
Hocam 2 sorun var:
1) Nereden reset yapacağım? (Laptop'dan mı, yoksa masa üstünden mi?)
2) Hangisine reset atacağım?(y)
Teşekkür ederim.:)

Modem arkasında küçük bir düğme veya delik içinde düğme vardır elinle veya bir iğne ile ona belli bir süre basılı tutun. Modemi resetleyecek ve modem şifren default hale gelecektir.

191.168.x.x li adresi yazdığında karşına modem modelin gözükecek. Hangi modem modeli ise onu resetleyeceksin.

THE_MILLER
Çok sağ olun hocam.:) En yakın zamanda söz yapacağım.(y)
Peki son sorularım:
- İkisine demi reset atayım?(y)
- Hangi pc'den, yeni şifre olayını yaptığımın önemi var mı?
Bu kadar. Vallahi son sorularım.;)
Birde, yeni farkına vardım bu access point, Büyük Pc'ye bir apartla bağlı. Sadece, yardımcı olursa diye yazıyorum.

Hocam önce a90'i resetledim, sonrada 896nd'yi. Ama Google anasayfaya girdiğimde 192.168.x.x yazdığımda, sadece ağ hatası verdi. Tekrar tekrar denedim ama olmadı. Şimdi de WiFi ağını göremiyor laptop. Batırdım bu işi ne yapmalıyım?

Hocam birde, 8196nd için başardım modem arayüzüne girmeyi başardım, birkaç kere denedikten sonra şifreyi değiştirdim ama,genede internete bağlanamadım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı