Win 10 bilgisayarsız kurulum

Elegant Lotus

Kilopat
Makaleler
5
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU : R7 5800X
MB : Msi B550-A Pro AM4 Socket MB
RAM : 4x8 3200Mhz CL15 XPG D41 Tuf alliance
SSD : 1 TB 980 Evo +G1 1TB + 512GB M.2 XPG S20G
PSU : NZXT 650W 80+ Gold
CASE : DLX21
GPU : RTX 3070 TI 8GB GDDR6X EVGA FTW3 Ultra
Keyboard : XPG Summoner Red SW
Mouse : Razer deathadder V2
Headset : Hyper X Cloud II wireless
Monitor : Asus rog strix 320Hz 2k 27"
Meslek
Radyoloji teknikeri
Herkese iyi günler. Belki de bu sayfadaki veya başka yerde görülmüş en saçma yardım talebinde bulunacağım... Yakınımda hiç bilgisayarcı olmadığından ve bilgisayarım olmadığında yeni aldığım sisteme Windows kuramayacağım. Telefon yardımı ile (Flash bellek > telefona bağlama aparatı var.) flasha Windows atma şansım falan var mı? Veya flash belleğe Windows kursam sistemi çalıştırıp SSD'ye atabilir mıyım? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefon yardımıyla flash belleğe windows10 dosyası atıp bununla kurulum yapabilirsiniz.
Edit: Alternatif olarak bir internet kafeye gidip w10 yükleyip flasha atabilirsiniz.

Ancak torrent yardımı ile indirerek flash'a atıp Windows 10 kurabilirsin. Fakat daha sonra Microsoft'un kendi sitesinden indirip yeniden kurulum yapmanı öneririm.
Ekleme: @Kerem00 Microsoft sitesinden direkt telefona indirebileceğini belirtmiş. Bundan haberim yoktu. Torrent'i önermem böyle bir imkan varsa.

Son düzenleme:
Merhaba telefona hazır windows'u indirip orda flasha atıp pcye taksam olur yani? Güvenilir bir link verir mısınız... Teşekkürler.

Telefonun Android ise Play Store'da bu işe yarayan uygulamalar var ama bazıları root isteyebilir. Sonra Microsoft'un Windows 10 indirme sitesine telefondan girersen direk olarak ISO indirme sayfası çıkıyor zaten.
Merhaba telefona hazır windows'u indirip orda flasha atıp pcye taksam olur yani? Güvenilir bir link verir mısınız... Teşekkürler.
Microsoft'un sitesi:

Düzenleme: EtchDroid isimli root gerektirmeyen bir uygulama buldum fakat Windows imajlarını desteklemiyor. Bu durumda ilk başta USB'ye Linux dağıtımlarından birini yazdırıp, live olarak çalıştırıp, WoeUSB aracılığıyla başka bir USB'ye Windows yazdırabilirsiniz.

Son düzenleme:
Telefonun Android ise Play Store'da bu işe yarayan uygulamalar var ama bazıları root isteyebilir. Sonra Microsoft'un Windows 10 indirme sitesine telefondan girersen direk olarak ISO indirme sayfası çıkıyor zaten.

Microsoft'un sitesi:

Düzenleme: EtchDroid isimli root gerektirmeyen bir uygulama buldum fakat Windows imajlarını desteklemiyor. Bu durumda ilk başta USB'ye Linux dağıtımlarından birini yazdırıp, live olarak çalıştırıp, WoeUSB aracılığıyla başka bir USB'ye Windows yazdırabilirsiniz.
Peki ben şu an window indiriyorum direk flasha playstoreden ne indirmem gerek bilgisaysrın görmesi için ? Teşekkürler.

Microsoft'un sitesi:

Çok karışık anlamadım. Başka bir yerden detayılı yardımcı olma şansınız var mı? Teşekkürler.

Peki ben şu an Windows indiriyorum direk flasha Play Store'den ne indirmem gerek bilgisayarın görmesi için? Teşekkürler.
Normal şartlarda USB'nin içine ISO içeriğini kopyalamanız yüksek ihtimal USB'nizi önyüklenebilir yapmayacaktır. Bu yüzden Play Store'da ISO'yu yazdırabileceğiniz çeşitli uygulamalar var. Telefonunuzda root yetkisi olmadığını varsayıyorum bu yüzden root gerektirmeyen çeşitli uygulamalar da var. Bazı uygulamalar Windows destekliyor fakat bazıları desteklemiyor. Hiçbirini daha önceden denemediğim için bir öneri yapmam yanlış olur uygulamaların yorumlarına bakarak bir tanesini indirin.

Normal şartlarda USB'nin içine ISO içeriğini kopyalamanız yüksek ihtimal USB'nizi önyüklenebilir yapmayacaktır. Bu yüzden Play Store'da ISO'yu yazdırabileceğiniz çeşitli uygulamalar var. Telefonunuzda root yetkisi olmadığını varsayıyorum bu yüzden root gerektirmeyen çeşitli uygulamalar da var. Bazı uygulamalar Windows destekliyor fakat bazıları desteklemiyor. Hiçbirini daha önceden denemediğim için bir öneri yapmam yanlış olur uygulamaların yorumlarına bakarak bir tanesini indirin.
Merhaba windows malesef olmadı flash belleğe türlü türlü hatası var. Linux iso dosyası bulamadım en azondan linux ana ekran göreyim belki ondan sonra windows kurarım.

Başardım dostlar!! ^^ Daha basit bir yolunu buldum doğrusu denedim ve oldu şaşırdım. İso dosyasını RAR yardımı ile çıkardım ev Flash belleğe taşı dedim taktım bilgisayara ve win kurulumu çıktı şaşkına döndüm. :D Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
Linux'un bir sürü dağıtımı vardır, Ubuntu kullanabilirsiniz:
Bir iyilik isteyeceğim sizden. MSI B450-A Tomahawk Max'in rgb ledlerini kontrol edebileceğim driver bulamadım internette kendi sitesinde indiremiyorum... Bulamıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı