Win 10 masaüstü sürekli takılıyor

Cerberus5395

Hectopat
Yer
Rize
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcı
Merhaba dostlar

Win 10 Pro kurulu masaüstü bilgisayarımda (iki farklı laptop ve masaüstü PC'de de başıma geldi)

Mesela PC açılıyor görev çubuğunda simgeler yok masaüstüne tıklanmıyor. Birkaç kez tıklayınca masaüstü gidip geliyor
Böyle yapınca bazen çalışıyor bazen (dün olduğu gibi) hiç hareket olmuyor PC'de windows.exe reset atıyorum PC'ye atıyorum bir türlü bu sorundan kurtulamadım

Umarım doğru anlatmışımdır.
Teşekkürler
++++++++++
++++++++++

Ustad Ryzen 5 1600
8gb 3000mhz Ram xpg
RX570 8gb ekran kartı
240ssd 500gb hdd

Yani donanım orta seviye hızlı pc aslında ama böyle bir sorunu var yazılımsal olduğunu düşünüyorum
Ustad Ryzen 5 1600
8 GB 3000MHz RAM XPG
RX570 8 GB ekran kartı
240SSD 500GB HDD

Yani donanım orta seviye hızlı PC aslında ama böyle bir sorunu var yazılımsal olduğunu düşünüyorum

Ayrıca başlangıçtaki çoğu uygulamayı kapatmıştım

Ustad Ryzen 5 1600.
8 GB 3000MHz RAM XPG.
RX570 8 GB ekran kartı.
240SSD 500GB HDD.

Yani donanım orta seviye hızlı PC aslında ama böyle bir sorunu var yazılımsal olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca başlangıçtaki çoğu uygulamayı kapatmıştım.

Sistemin bence iyi fakat böyle bir sorunla karşılaşman ilginç. Anakartınız modeli nedir ve sisteminiz SSD mi yoksa HDD'mi?

Sistemin bence iyi fakat böyle bir sorunla karşılaşman ilginç. Anakartınız modeli nedir ve sisteminiz SSD mi yoksa HDD'mi?

anakart B450M S2H 3200MHz(OC)
sistem ssd

yani böyle bir sorunu başka yaşayan görmedim ama iki pcde daha bu sorunu gördüm acaba yüklediğim bir uygulama mı bozuyor

mesela bu hatayı alınca pcyi kapatırken PROGRAM MANAGER açık oluyor yani yinede kapat ekranında duruyor anlamadım
Upupup
bilen biri yok mudur
Lütfen biri yardım edebilir mi

2 farklı PC'de de aynı işletim sitemi mi kuruldu? Belki kurduğun işletim sistemi bozuktur ya da yükleme sırasında bir hata oluşmuştur?

Onu da düşündüm ama yeni aldığım PC'de zaten yeni sürümlü farklı bir Win 10 kurmuştum.
İnanılmaz garip bir hata şu an sadece kendi PC'mde alıyorum bu hatayı.

Geçen PC'yi açıp bir şey yapamadım.

Ama oturumu administrator olarak açınca herhangi bir sorun yok.

Daha önce iş yerindeki PC de de aynı hata vardı ona da format atınca düzeldi.
deli oluyorum artık.
Yahu bilen yok mudur ya.

Geri
Yukarı