Win logon UI .exe dosyası %100 CPU kullanımı

yelawolf3542

Femtopat
Makaleler
1
Arkadaşlar merhaba, laptopu normal olarak kullanırken, internette gezinirken vb. bazen fanın sesini duymaya başlıyorum. Normalde işlemci kullanımı %70-100 arası olmadan fan sesi duyulmuyor. Bundan dolayı görev yöneticisini açıp hemen bakıyorum işlemciyi ne kullanıyor hiçbir şey açık değilken diye, winlogonui.exe diye bir şey %100 kullanıyor işlemciyi, ama ne hikmetse ben görev yöneticisini açtığım anda bu hemen %0 oluyor yani kullanmamaya başlıyor CPU'yu. Neden olabilir bu arkaplanda ne yapıyor bu şey? Neden olabilir bu tür şeyler?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, laptopu normal olarak kullanırken, internette gezinirken vb. bazen fanın sesini duymaya başlıyorum. Normalde işlemci kullanımı %70-100 arası olmadan fan sesi duyulmuyor. Bundan dolayı görev yöneticisini açıp hemen bakıyorum işlemciyi ne kullanıyor hiçbir şey açık değilken diye, winlogonui.exe diye bir şey %100 kullanıyor işlemciyi, ama ne hikmetse ben görev yöneticisini açtığım anda bu hemen %0 oluyor yani kullanmamaya başlıyor CPU'yu. Neden olabilir bu arkaplanda ne yapıyor bu şey? Neden olabilir bu tür şeyler?

Virüs programı ile tarama yaptınız mı?

Uygulamanın tam adı Windows Logon GUI Application olarak yazıyor bu arada. evet virüs programı ile tarattım, 3 kere farklı programla. virüs yok. windows korsan olduğu için olabilir mi sorun? arkaplan uygulaması sanırım bu ama

Malwarebytes ile tarama yapmanı öneririm.

Tarattım, şunlar çıktı trojan olarak:

File: 16
Trojan.Agent, C:\WINDOWS\SYSTEM32\TASKS\MICROSOFT\WINDOWS\WDI\SRVHOST
Trojan.Agent, C:\WINDOWS\SYSTEM32\TASKS\MICROSOFT\WINDOWS\APPLICATION EXPERIENCE\STARTUPCHECKLIBRARY
Trojan.Agent, C:\WINDOWS\SYSTEM32\TASKS\MICROSOFT\WINDOWS\WINDOWS ERROR REPORTING\WINRMSRV
Trojan.BitCoinMiner.TskLnk, C:\WINDOWS\SYSTEM32\TASKS\Microsoft\Windows\WOFLE\nssy
Trojan.BitCoinMiner.TskLnk, C:\WINDOWS\SYSWOW64\WMISCRIPTINGAPI\NSSY.EXE
Trojan.BitCoinMiner.TskLnk, C:\Windows\SysWOW64\WMIScriptingAPI\process1.exe
Trojan.BitCoinMiner.TskLnk, C:\Windows\SysWOW64\WMIScriptingAPI\sraany.exe
Trojan.BitCoinMiner.TskLnk, C:\Windows\SysWOW64\WMIScriptingAPI\srmany.exe
Trojan.BitCoinMiner.TskLnk, C:\Windows\SysWOW64\WMIScriptingAPI\srtany.exe
Trojan.BitCoinMiner.TskLnk, C:\Windows\SysWOW64\WMIScriptingAPI\srvany.exe
Trojan.BitCoinMiner.TskLnk, C:\WINDOWS\SYSTEM32\TASKS\Microsoft\Windows\WOFLE\process1
Trojan.Agent, C:\WINDOWS\SYSTEM32\TASKS\MICROSOFT\WINDOWS\WININET\WINLOGUI
Backdoor.Agent, C:\WINDOWS\SYSTEM32\WINSCOMRSSRV.DLL
Trojan.FakeMS.TskLnk, C:\WINDOWS\SYSTEM32\STARTUPCHECKLIBRARY.DLL
Trojan.BitCoinMiner, C:\WINDOWS\SYSTEM32\WINLOGUI.EXE
Trojan.BitCoinMiner, C:\WINDOWS\SYSTEM32\WINRMSRV.EXE

Bunlar korsan windows'tan dolayı mı, virüs bulaşacak bi sitede gezmedim veya bişey indirmedim çünkü
Bunları karantinaya aldıktan sonra da pek birşey değişmedi. Yemek yemeye gittim 10 dk ve pc'de görev yönetici performans ekranını açık bırakarak gittim. Son 1 dk'lık geçmiş cpu kullanımına baktım ve %20-30 kullanım vardı, ben mouse'a değdiğin an %1e düştü yine hemen. Paranoyak oldum, işlemciyi kullanan bişeyler var devamlı. Kmspico programı ile aktive etmiştim, onunla bi ilgisi olabilir mi? Orijinal windows 10 x64 en az kaç liradır bilgi verebilir misiniz?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı