Windows 10 "0xc0000006" Mavi Ekran Hatası

RubyMia

Decapat
Merhaba, 4 veya 5 gündür oyuna girdiğimde mavi ekran hatası alıyorum. Ondan önce de bilgisayarımı açtığımda American Megatrends CMOS hatası almıştım. İnternetten bir video ile sorunumu çözdüm ama sonraki gün mavi ekran hatası almaya başladım.(Tahminlerim o yönde) sürekli diskleri taradım, iyileştirdim ve format attım. Sorunum giderilmedi çok can sıkmaya başlayan bir durum haline geldi minidump dosyayı burada paylaşmak istiyorum ama çok bilgili olmadığım için herhangi bir güvenlik sorunu teşkil etmez değil mi? Bilgili biri bu konuda bilgi verirse çok mutlu olurum. Ayrıca kendim minidump dosyasını windowsdbg ile açtım ve gördüğüm kadarıyla üç hatayla karşılaştım.

UNEXPECTED_STORE_EXCEPTION (154)

Son düzenleme:
Bütün sisteminizin özelliklerini yazmanız mümkün mü?

Tabi ekran karti RX570 Sapphire Lite 8 GB.
i7 4790 işlemci
Samsung DDR3 iki tane RAM biri 2 GB biri ise 4 GB
FSP 600W PSU +80 aktif.
Ana kartım Casper maalesef ne yuklesemde anakart modelinde marka adı dışında görünmüyor.
1 TB HDD
Şöyle bir durum var galiba çözüm buldum. Bu sorunu Black Desert Online oynarken yaşıyordum. Oyuna girip grafik ayarları ve ek ayarları kıstım. Uzun süredir oyundan atmıyor ve bu şekilde bile şu an RAM kullanımı yüzde 72 civarında. Zaten RAM'den dolayı bir sorun yaşıyordum. Yakın zaman da eski bilgisayarıma ekran kartı, güç kaynağı, kasa ve bir tane RAM almıştım 8 GB yükseltmek için ama o zamanlarda sorun yaşadım eski RAM ile aynı olmadıkları için geri söktüm ve eski RAM'ı taktım. Büyük ihtimal RAM sorunu olabilir mi? Çünkü yüksek grafiklerde %97 civarında kullanıyordu. Ekran kartı ısımda 54 ile 65 arasında oluyor. CPU maksimum %32 civari GPU ise sabit değil sürekli oynuyor.

Tabi ekran karti RX570 Sapphire Lite 8 GB.
i7 4790 işlemci.
Samsung DDR3 iki tane RAM biri 2 GB biri ise 4 GB.
FSP 600W PSU +80 aktif.
Ana kartım Casper maalesef ne yuklesemde anakart modelinde marka adı dışında görünmüyor.
1 TB HDD.
Şöyle bir durum var galiba çözüm buldum. Bu sorunu Black Desert Online oynarken yaşıyordum. Oyuna girip grafik ayarları ve ek ayarları kıstım. Uzun süredir oyundan atmıyor ve bu şekilde bile şu an RAM kullanımı yüzde 72 civarında. Zaten RAM'den dolayı bir sorun yaşıyordum. Yakın zaman da eski bilgisayarıma ekran kartı, güç kaynağı, kasa ve bir tane RAM almıştım 8 GB yükseltmek için ama o zamanlarda sorun yaşadım eski RAM ile aynı olmadıkları için geri söktüm ve eski RAM'ı taktım. Büyük ihtimal RAM sorunu olabilir mi? Çünkü yüksek grafiklerde %97 civarında kullanıyordu. Ekran kartı ısımda 54 ile 65 arasında oluyor. CPU maksimum %32 civari GPU ise sabit değil sürekli oynuyor.

"Samsung DDR3 iki tane RAM biri 2 GB biri ise 4 GB" aynı model değilse hepsi o sebeple olabilir çift modül ve aynı model olanları anakartın önerilen slotlarına takıp dener misiniz?

Genelde soldan sağa 2. ve 4. slot olur.

952e56a4fa51dbcd3d1576af10b56ff7.jpeg

"Samsung DDR3 iki tane RAM biri 2 GB biri ise 4 GB" aynı model değilse hepsi o sebeple olabilir çift modül ve aynı model olanları anakartın önerilen slotlarına takıp dener misiniz?

Şu an aynı model RAM'ler takılı 6 yıllık iki RAM'de yeni aldığım Kingston RAM'i geçen ay denediğim de sorun yaşadım uyuşmadıkları için eski söktüğüm 2 GB RAM'i geri taktım. Şu an iki eski RAM'ı takılı ve 6 GB'lık RAM'e sahip bilgisayarım. Bu şekilde orta grafikte yüzde 97 kullanıyor RAM'i düşükte ise 67 ile 72 arası değişiyor. Yani şuan iki aynı marka RAM takılı bilgisayari aldigimda gelmiş olan.

Şu an aynı model RAM'ler takılı 6 yıllık iki RAM'de yeni aldığım Kingston RAM'i geçen ay denediğim de sorun yaşadım uyuşmadıkları için eski söktüğüm 2 GB RAM'i geri taktım. Şu an iki eski RAM'ı takılı ve 6 GB'lık RAM'e sahip bilgisayarım. Bu şekilde orta grafikte yüzde 97 kullanıyor RAM'i düşükte ise 67 ile 72 arası değişiyor.

Dediğim gibi deneyin muhtemelen RAM sıkıntı çıkarıyor. Farklı farklı deneyin tek başına sadece tek RAM varken deneyin sorun RAM ise sorun çıkaranlar takılmayacak.

Dediğim gibi deneyin muhtemelen RAM sıkıntı çıkarıyor. Farklı farklı deneyin tek başına sadece tek RAM varken deneyin sorun RAM ise sorun çıkaranlar takılmayacak.

Tek RAM'le kullanabilir miyim? Sorunu oyuna girdiğim zaman yaşıyorum. Normal PC'de tonlarca sekme açsam bile bir sorun yaşamadım. Oyuna girince şu an kapanmamasını engelleyen tek çözüm grafik düşürmek oldu.

Tek RAM'le kullanabilir miyim? Sorunu oyuna girdiğim zaman yaşıyorum. Normal PC'de tonlarca sekme açsam bile bir sorun yaşamadım. Oyuna girince şu an kapanmamasını engelleyen tek çözüm grafik düşürmek oldu.

Grafik düşürünce olmadıysa PSU yetmiyor artık olabilir. Ekran kartı macunu eskimiştir artık aşırı ısınıyor olabilir. RAM'ler tam stabil değildir olabilir yük artıyordur. Gibi bir sürü nedeni olabilir.

Grafik düşürünce olmadıysa PSU yetmiyor artık olabilir. Ekran kartı macunu eskimiştir artık aşırı ısınıyor olabilir. RAM'ler tam stabil değildir olabilir yük artıyordur. Gibi bir sürü nedeni olabilir.

Ekran kartını 1 ay önce aldım yeni ve işlemcinin macununu da yenilettim. PSU'da 1 ay önce aldım sıfır ürün 3 4 gündür mavi ekran almaya başladım öncesinde bir sorunum yoktu.

Ekran kartını 1 ay önce aldım yeni ve işlemcinin macununu da yenilettim. PSU'da 1 ay önce aldım sıfır ürün 3 4 gündür mavi ekran almaya başladım öncesinde bir sorunum yoktu.

UNEXPECTED_STORE_EXCEPTION hata denetimi 0x00000154 değerine sahiptir. Bu, çekirdek bellek deposu bileşeninin beklenmedik bir istisna yakaladığını gösterir.

Yeni konular

Geri
Yukarı