Windows 10 %100 Disk Sorunu

EGGoR

Hectopat
Daha fazla  
Ben oyun oynarken %100 disk oluyor ve oyun donup kalıyor. Ben kaç aydır niye donuyor diyordum artık ögrenmiş oldum. Bir de herhangi bir program açarken %100 disk oluyor o program 3 saniye sonra normale dönüyor. Harddisk degiştim yine aynı. Sorun böyle, bir de gördügünüz gibi görev yöneticisini açarken de disk uçuyor.

ekrangörüntüsü.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Benimde başıma gelen klasik bir sorun.Ben genelde hizmetlere girip Windows Search hizmetini kapatırım. Genelde de işe yarıyor.Bir dene bakalım yazarsın son durumu.

HDD yerine SSD geçmenizi şiddetle tavsiye ederim [emoji4] Malasef HDD bu konularda yeni'de olsa sıkıntı çıkarabiliyor...

Artı -1 Eksi
Win10 yazılımı SSD'ler de denenip onlara uygun olarak çıkarılmış bir sistemdir bu yüzden de HDD lerde bu şekilde problem çıkarmaktadır. Bundan kurtulmanın tek yolu bilgisayara SSD eklemenizdir. HDD ler için internette bu sorundan kurtulmanın bir kaç yolu var ama geçici çözüm olur.

Peki hard diski hep %100 de kullanan hizmet aynı mı yoksa hep değişiyor mu? İlk olarak ne kullanıyor onu bulalım.
Normal kullanırken bir program açtıgımda ilk 3 saniye %100 Disk kullanımı oluyor sonra normale dönüyor, Oyun oynarkende bi anda donuyor ve hemen görev yöneticisine baktıgımda Windows Sorun Bildirme diye bir işlem %100 yapıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı