Windows 10 %100 HDD kullanımı

MKY1760

Femtopat
Daha fazla  
%100 HDD gözüküyor ve hiç inmiyor. Sorunun çözümünü bilen var mı? Acaba format çözer mi?

1619849014382.png

Şöyle bir bilgi edinmiş idim windows 10 ssd'ler için dizayn edilmiş bir işletim sistemi deniliyordu o yüzden hdd'de böyle sorunlar oluşabiliyormuş yanlış bilgilendirme ise düzeltirsiniz.
Öyle hocam yanlış bilgilendirme. Windows 10 şu anda güncelleme yüklüyor. Bekleyin düzelir en fazla 30dk'ya.

Sisteme etkisi var evet diskte işlem yapamıyorum aşırı yavaş ve bilgisayar normalde 1 saniyede açılıyor SSD var ama 15 dakikada açılıyor aşırı kasma var masaüstünde.
15dk'da açılmasının sebebi disk kullanımı değil de biraz da Windows Defender'ın işlemci ve ram sömürmesi. Defender Control programını indirin ve geçici süreliğine defender'ı devre dışı bırakın.
2 kere reset atınca düzeldi diye hatırlıyorum. Tekrar başlayınca System gene kullanmaya başlıyor.
Reset derken neyi kastediyorsunuz? Sıfırlama mı yeniden başlatma mı?

Arkadaşın sistemi SSD'de kurulu. Güncelleme ve system sorununu geçin.
Sisteme etkisi var evet diskte işlem yapamıyorum aşırı yavaş ve bilgisayar normalde 1 saniyede açılıyor SSD var ama 15 dakikada açılıyor aşırı kasma var masaüstünde.
Diskte bir sorun olabilir. Laptop mu kullanıyorsunuz?

Geri
Yukarı