Windows 10 1809 Performans Problemi

erencifci

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Grafiker
Merhabalar. Kullanmış olduğum laptop'a Windows 10'un son sürümü olan 1809 güncellemesini sıfırdan temiz bir kurulum ile kurduğum zaman çeşitli sorunlar yaşıyorum. Bunlardan birisi de masaüstüne sağ tıkladığım zaman bilgisayarımın donması. Bu sorun ciddi derecede beni sinir ediyor. Bir diğer problem ise genel olarak gözle görülür bir yavaşlık mevcut. Şuan Windows 10 1607 sürümünü kullanmaktayım ve bu sorunların hiçbiri yok. Fakat her zaman en güncel yazılımı kullanmak isteyen birisiyim 1809'u nasıl sorunsuz bir şekilde kullanabilirim?

Laptop Özellikleri (Acer Aspire 5 A515-41G)
  • İşlemci: AMD A10-9620P
  • Ekran Kartı: Radeon RX 540
  • RAM: DDR4 8GB
  • İşletim sistemini SSD'ye kuruyorum (WD GREEN 120 GB M.2 SATA SSD)
Teşekkürler...

Birkaç sıkıntı ben de söyleyeyim. Bilgisayarımı kapat deyince 2 sn. için de kapanması gerekirken 1-2 dk buluyordu. Ara ara sekmelerde gezinirken donmalar oluyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Birkaç sıkıntı ben de söyleyeyim. Bilgisayarımı kapat deyince 2 sn. için de kapanması gerekirken 1-2 dk buluyordu. Ara ara sekmelerde gezinirken donmalar oluyordu.
Benim anlamadığım 10 yıllık masaüstü bilgisayarımda Windows 10 1809 sorunsuz bir şekilde çalışırken neden laptopumda hep problem yaşıyorum?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı