Windows 10 1809 Problemleri

Windows XP'deki gibi tam destek kesildiği zaman mutlaka geçmek zorunda kalacaksın internete bile bağlanmıyor bağlansa bile kullanamayacaksın. Geçenlerde bir diğer PC'ye XP kurayım dedim ama hiçbir şey uymuyor yani mezarlık gibi olmuş internette dolaşamıyorsunuz. Google açılmıyor, Chrome'u demiyorum normal Google arama moturu vs. sadece Bing açılıyor örneğin haberler yazın ilk siteye girerken 404 hatasını verir sertifika komple gitmiş. 3 sene sonra Windows 7 de olacak aynen onun gibi :)
SP3 tam eklersen Windows 10'dan iyi çalışır.

Son düzenleyen: Moderatör:
SP3 tam eklersen Windows 10 dan iyi çalışır.
SP3'de denedim :) İmkansız kendin dene gerçekten :) Ekran kartı driver vs. sürüleri geçiyorum zaten yok da olsa bile yıllar öncekinin sürücüleri, Internet Explorer güncelledin diyelim elle 8 oldu internete bağlanmayı dene :) SP3'de yaptım bunu zaten, diğer tarayıcılar zaten yüklenmiyor. IE 8'de de sertifika sorunları var sitelerin %80'ine girmiyor.

SP3'de denedim :) İmkansız kendin dene gerçekten :) Ekran kartı driver vs. sürüleri geçiyorum zaten yok da olsa bile yıllar öncekinin sürücüleri, Internet Explorer güncelledin diyelim elle 8 oldu internete bağlanmayı dene :) SP3'de yaptım bunu zaten, diğer tarayıcılar zaten yüklenmiyor. IE 8'de de sertifika sorunları var sitelerin %80'ine girmiyor.
Windows 98SE bile tarayıcıda uçak geçen aylarda denedim.

Bilgisayara format için 1809'a bir şans daha versem mi yoksa 1709'dan devam mı diye düşünüyordum. Yarın yine 1709 kuracağım belli ki :D Daha önce 1 hafta kadar kullandım 1809'u ancak sizin de belirttiğiniz sorunlar yüzünden geri döndüm.
1809'un sevdiğim özellikleri:
-Windows Explorer ve sağ tık menülerinde de koyu tema desteği bulunması
-Çift ekran kartlı bilgilarda uygulamaları çalıştırırken kullanmak istediğiniz GPU'yu Windows ayarlarından da seçebilmek
-Görev yöneticisinde o an devre dışı olan aygıtların otomatik gizlenmesi.
-Kopyala-yapıştır metin ve resim geçmişini göstermesi.
1809'un eksi yanları;
-Sözde geliştirilmiş Windows Defender :( -sistem boştayken bile fan gürültü yapıyor gereksiz CPU kullanımı yüzünden-
-Meltdown ve Spectre yamalarının varsayılan olarak uygulanmış olması.
-Chrome'da sekme geçişlerinde yavaşlıklar, YouTube videolarının takılıyormuş gibi olması.
-Tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak seçeneğinin çalışmaması.

Emoji desteği yönünden fark yok bu iki sürümde. Şimdilik 1709'dan memnunum. Bloatware free ve bazı modifiyelerle kullanıyorum. Sadece önemli güncelleştirmeleri yüklüyorum. Sistemden ekran görüntüleri;
Screenshot_3.png

Screenshot_1.pngScreenshot_2.png
@Ramelow91 anladığım kadarıyla oyun amaçlı kullanmıyorsunuz sistemi. Güncel oyunlar eski Windows 10 sürümlerinde bile çalışmıyor ya da hatalar veriyor.

Son olarak 1903'ten oldukça umutluyum. Yorumlar genellikle olumlu. Mayıs ayında final sürüm çıkarsa ona geçmeyi düşünüyorum. Umarım stabil ve sorunsuz bir Windows 10 olur :)

Şu an 1903 mü kullanıyorsun? ISO temiz kurulum mu yaptın?
Bilgisayara format için 1809'a bir şans daha versem mi yoksa 1709'dan devam mı diye düşünüyordum. Yarın yine 1709 kuracağım belli ki :D Daha önce 1 hafta kadar kullandım 1809'u ancak sizin de belirttiğiniz sorunlar yüzünden geri döndüm.
1809'un sevdiğim özellikleri;
-Windows explorer ve sağ tık menülerinde de koyu tema desteği bulunması
-Çift ekran kartlı bilgilarda uygulamaları çalıştırırken kullanmak istediğiniz GPU'yu windows ayarlarından da seçebilmek
-Görev yöneticisinde o an devre dışı olan aygıtların otomatik gizlenmesi.
-Kopyala-yapıştır metin ve resim geçmişini göstermesi.
1809'un eksi yanları;
-Sözde geliştirilmiş Windows Defender :( -sistem boştayken bile fan gürültü yapıyor gereksiz CPU kullanımı yüzünden-
-Meltdown ve Spectre yamalarının varsayılan olarak uygulanmış olması.
-Chrome'da sekme geçişlerinde yavaşlıklar, YouTube videolarının takılıyormuş gibi olması.
-Tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak seçeneğinin çalışmaması.

Emoji desteği yönünden fark yok bu iki sürümde. Şimdilik 1709'dan memnunum. Bloatware free ve bazı modifiyelerle kullanıyorum. Sadece önemli güncelleştirmeleri yüklüyorum. Sistemden ekran görüntüleri;
Eki Görüntüle 388525
Eki Görüntüle 388526Eki Görüntüle 388527
@Ramelow91 anladığım kadarıyla oyun amaçlı kullanmıyorsunuz sistemi. Güncel oyunlar eski Windows 10 sürümlerinde bile çalışmıyor ya da hatalar veriyor.

Son olarak 1903'ten oldukça umutluyum. Yorumlar genellikle olumlu. Mayıs ayında final sürüm çıkarsa ona geçmeyi düşünüyorum. Umarım stabil ve sorunsuz bir Windows 10 olur :)
Sadece önemli güncelleştirmeleri nasıl yüklüyorsun 1709'da direk bir sonraki Windows sürümüne otomatik güncellenmiyor mu sistemin?

Sadece önemli güncelleştirmeleri nasıl yüklüyorsun 1709'da direk bir sonraki Windows sürümüne otomatik güncellenmiyor mu sistemin?
Kayıt defterinden tüm internet bağlantılarını (Ethernet, WiFi) kotalı bağlantı olarak ayarlıyorum. Ben download tuşuna basmadan otomatik indirmiyor ve kuramıyor. Windows Update Show/Hide Updates aracı var. 46KB boyutunda. Ara sıra çalıştırıp güncellemeleri kontrol ettiriyorum sonra güncellemelerin isimlerini tek tek aratıp ne işe yarıyor diye bakıyorum. Almak istediğim Update'leri seçiyorum. Bir güncellemeyi gizlersen sen tekrar açana kadar yüklenmiyor sisteme :) Sürücü güncellemelerini manuel olarak yapıyorum, Windows Update güncelleyince sorun çıkartabiliyor. Güncelleme gizleme aracı: https://support.microsoft.com/en-us...t-a-driver-update-from-reinstalling-in-window

Windows 10 Enterprise LTSC sürümünü kullanan biri olarak şunu diyeyim: Stabil ve tertemiz çalışıyor...

Sıkıntılı yan Microsoft'un normal kullanıcıları test makinesine çevirmesi... Güncellemeyle kevgir ediyor milletin stabilitesini...

Ben de çözümü şirket sürümlerine kaymakta buldum 😎

Normal kullanıcılar için durum tam olarak şu:
388535

Bu açıdan LTSC sürümünü öneririm, mağaza bile yok, Windows 7 aşığı biri için Windows 10'u sevdirdi bana :D

Konuda 8086K sisteme Windows 7 kurmayı başaran, Windows XP'nin yağ gibi çalıştığını ve Windows 10'dan daha iyi olduğunu iddia eden arkadaşlar var.

Arkadaşlar bu işletim sistemi yıllardır milyonlarca donanıma uygun olacak şekilde tasarlanıyor. Bir güncelleme sizin bilgisayarınızın stabilitesini bozdu diye komple işletim sistemi sorunlu olmaz. Hele hele güncellemeleri kapatan ve modifiye işletim sistemi kullanan kişilere sakın ola itibar etmeyin. Tabi verileriniz 3 kuruşluk ise deneyebilirsiniz. Aksi takdirde bütün bilgilerinizin çalınması, sisteminizdeki dosyaların zarar görmesi işten bile değil.

Güncel OS kullanın, güncellemelerinizi mutlaka açın. Ha, derseniz ki düzgün çalışmıyor. LTSC sürümlerine göz atın. Ben öyle yapıyorum ve mutluyum. İyi sosyaller :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı