Windows 10 1809 Problemleri

bilgisayarının özelikleri nedir deneyim puanı 7.7 almışın :D

Adamda i7-8086K ile 970 PRO SSD var. Windows 7'nin çıktığı dönemde 8086K'dan güçlü işlemci yok. 2009 yılının Xeon'larına bile nal toplatır :D 970 PRO zaten günümüzün en iyi SSD'lerinden birisi. Bildiğin Windows 7 bu sistemi beğenmemiş :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Adamda i7-8086K ile 970 PRO SSD var. Windows 7'nin çıktığı dönemde 8086K'dan güçlü işlemci yok. 2009 yılının Xeon'larına bile nal toplatır :D 970 PRO zaten günümüzün en iyi SSD'lerinden birisi. Bildiğin Windows 7 bu sistemi beğenmemiş :)
Ekran kartı yüzünden 7.7. Ekran kartı 1 GB paylaşımlı 2 GB zaten değerlendirme 7.9 en yükseği.

Windows deneyim puanı en alt puan ile belirlenir ekran kartı 7.7 mi? Windows 7'nin tek sevmediğim tarafı çözünürlük sıkıntıları var ekran kartlarıyla birlikte. Bazen Aero kaybolur ve saydamlık gider, bi bakmışın bir gün başlat menüsü görev çubuğu simgeleri yırtılmalar olmuş, 8-bit gibi gözükür. Ondan Windows 7'nin tek sevmediğim tarafı o.

Windows deneyim puanı en alt puan ile belirlenir ekran kartı 7.7 mi? Windows 7'nin tek sevmediğim tarafı çözünürlük sıkıntıları var ekran kartlarıyla birlikte. Bazen Aero kaybolur ve saydamlık gider, bi bakmışın bir gün başlat menüsü görev çubuğu simgeleri yırtılmalar olmuş, 8-bit gibi gözükür. Ondan Windows 7'nin tek sevmediğim tarafı o.
Evet en alt ekran kartı o da 7.7. Ekran kartı sağlam olsa Aero gitmez zorlanınca ekran kartı grafik yönünden performans kaybı olmasın diye Windows 7 Aero temayı kısıyor. Sistemin yapısında var, yırtılma başlat menüsünde imkansız.

Ayrıca son yıllarda Windows 7 sidebar bozuldu. Hava durumu, News gibi özelikler alınmaz oldu. Media Center'ı anlatmama gerek bile yok, Microsoft'un umurunda bile değil. Sadece son 4 senedir Windows 7'nin güvenlik üzerine çalışıyor. 14 Ocak'ta onu da bitirecek. Windows 7'nin pasta dilimi çok daralıyor bence yeni Windows 10 1903 yapısına geç derim. 1809'la başlama da 1903 ile geç :)

Ayrıca son yıllarda Windows 7 sidebar bozuldu. Hava durumu, News gibi özelikler alınmaz oldu. Media Center'ı anlatmama gerek bile yok, Microsoft'un umurunda bile değil. Sadece son 4 senedir Windows 7'nin güvenlik üzerine çalışıyor. 14 Ocak'ta onu da bitirecek. Windows 7'nin pasta dilimi çok daralıyor bence yeni Windows 10 1903 yapısına geç derim. 1809'la başlama da 1903 ile geç :)
Çok sorunlu bi işletim sistemi yeni PC eski PC fark etmiyor ve güvenlik zerre umrumda değil. Bir de Sidebar güncelleme ile engellenmişti. Güvenlik açığı olduğu için. Düzeltme yolları var, ben güncellemiyorum.

Ayrıca başlat menüsünde de yırtılmalar oluyor. Başlat menüsünün kullanıcı resminin o kare çıkıntısın çerçevesinde.

Coffee Lake sistemim var Windows 10 yüklü M.2 SSD var 1809 sürümü idi. Sistemde karşılaştığım problemlerden bazıları:
1. PC uzun süre açık kalınca örnek 3-4 saat, Youtube'da ses Pause-Play yapar gibi kasıyor.
2. Google Chrome her açılışta kapatsam bile kaldığı yerden devam ediyor.
3. M2 SSD 970 PRO olmasına rağmen HDD varmış gibi yükleme aktarma yaptığı yerler oluyor.
Not: Bu olaylar canımı sıktığı için Windows 7'yi modifiye ederek M.2 ve SATA driverleri ekledim. formatladım. Bilgisayar uçak gibi sorunsuz.
Konu dışına çıkmak pek istemiyorum ancak bu modifiye işletim sistemi hakkında detaylı bilgiyi nereden bulabilirim?

Çok sorunlu bi işletim sistemi yeni PC eski PC fark etmiyor ve güvenlik zerre umrumda değil. Bir de Sidebar güncelleme ile engellenmişti. Güvenlik açığı olduğu için. Düzeltme yolları var, ben güncellemiyorum.
Windows XP'deki gibi tam destek kesildiği zaman mutlaka geçmek zorunda kalacaksın internete bile bağlanmıyor bağlansa bile kullanamayacaksın. Geçenlerde bir diğer PC'ye XP kurayım dedim ama hiçbir şey uymuyor yani mezarlık gibi olmuş internette dolaşamıyorsunuz. Google açılmıyor, Chrome'u demiyorum normal Google arama moturu vs. sadece Bing açılıyor örneğin haberler yazın ilk siteye girerken 404 hatasını verir sertifika komple gitmiş. 3 sene sonra Windows 7 de olacak aynen onun gibi :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı