Windows 10 1903 Güncellemesiyle FPS Düşüşü

Windows 10 1903 sıkıntılı bir sürüm zaten. Arkada çok gereksiz şeyler çalışıyor. Kapatsanız dahi 1 dk sonra yine açılıyor. Benim önerim Windows 10 1709 kurup, Windows Defender ve Windows Update'i kapatın. Aradaki FPS farkını göreceksin.
Sende her 1903 sürümünde sıkıntı çıkaranı gördüğüna anda "Windows 10 1903 sıkıntılı bir sürüm zaten. Arkada çok gereksiz şeyler çalışıyor. Kapatsanız dahi 1 dk sonra yine açılıyor. Benim önerim Windows 10 1709 kurup, Windows Defender ve Windows Update'i kapatın. Aradaki FPS farkını göreceksin." CTRL-C , CTRL-V.
Sıkıntı genelde eski sürümlerde oluyor. Bende FPS artışı oldu.

Ben güncellemeyi kaldırdım pc,yi yeniden başlattım kasma sorunları düzeldi teşekkürler ve ayrıca ben bu güncellemeyi yapmak zorundamıyım

Şöyle ki;
Windows'un güncellemeleri erken verdiği bir kesim var ( site üzerinden üyelik gerektiriyor ). İşi gereği bazı yazılım üreticileri bu yazılımları erkenden temin edip, kendi yazılımlarını test ediyorlar. Ve diyorlar ki yazılımımız xxx sürümünde istikrarlı değil. Lütfen tüm yazılım kullanıcılarımızı uyarın, güncelleştirmesinler. İstikrarlı yeni bir güncelleme sürümü ile biz bu sorunu çözesiye dek.

Hatta ekran kartı sürücülerine de bakarsanız bazılarında der ki xxxx oyundaki bilmemne özelliği iyileştirmesi gibi patch note'ları vardır.

Sizin board'da da yeni güncelleme sonrası güncelleme ihtiyacı olan sürücüler olabilir bios gibi. Yazılım bozulmuştur, okunamıyordur gibi gibi. Tavsiyem her update işleminden önce geri yükleme noktası oluşturmanız. Elektrik kesintisi, hdd'nin güncellemeyi düzgün yazamaması gibi aksaklıklar bu sonuçlara sebep olabiliyor.

Yada en güzel örneği gpu kartınız güncellenmiştir. Oyunu denetim masasından tanıtmanız gerekiyor olabilir. Virüs de olabilir. Vesaire vesaire.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı