Windows 10 1903 Kasma Sorunu

1809'da donma yoksa şimdilik 1809'a geçin.

Benim sürüm 1809 bunda da bazı buglar mevcut. Masaüstü sağ tık menüsü sistem boştayken bile donuyor, sadece bir kez oldu ama onu da belirteyim ekran bir anda karardı hiç bir işlem yaptırmıyor sadece güç tuşuna bir kez basınca kapandı (öyle ayarlamıştım). Bence bunlar sürüm hatası çünkü herşey güncel.

Gercekten arkadaslar artik dayanamiyorum, R5 2600X'i kirdim, sorun ondadir diye(sinirlenmistim) sonra R7 1700X aldim ve servise verdim bilgisayari, herseyi onlar yapti ve düzeltti. Bana geri verdiler kullanabilirsin sikinti yok diye ve gercekten eski donmalar yoktur artik yani eskiden bayağı donuyordu oynanmiyordu. Simdi ise hafif delaylar var onlari da cözersem cok mutlu olcam gercekten.

Lütfen sizlere birkac sorum olacak lütfedip cevaplarsaniz memnun olurum,
  • Chipset'in dogru yüklenip, yüklenmedigine nasil bakabiliriz? (Yanlis ise nasil düzeltiriz? )
  • ASUS Prime B450 PLUS Anakart'in sitesine girdigimizde oradaki herseyi yüklememiz mi gerekiyor acaba? (Lan, Realtek vs. ) Ben sadece Chipset ve BIOS'u indirmistim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gercekten arkadaslar artik dayanamiyorum, R5 2600X'i kirdim, sorun ondadir diye(sinirlenmistim) sonra R7 1700X aldim ve servise verdim bilgisayari, herseyi onlar yapti ve düzeltti. Bana geri verdiler kullanabilirsin sikinti yok diye ve gercekten eski donmalar yoktur artik yani eskiden bayağı donuyordu oynanmiyordu. Simdi ise hafif delaylar var onlari da cözersem cok mutlu olcam gercekten.

Lütfen sizlere birkac sorum olacak lütfedip cevaplarsaniz memnun olurum,
-Chipset'in dogru yüklenip, yüklenmedigine nasil bakabiliriz? (Yanlis ise nasil düzeltiriz? )
-ASUS Prime B450 PLUS Anakart'in sitesine girdigimizde oradaki herseyi yüklememiz mi gerekiyor acaba? (Lan, Realtek vs. ) Ben sadece Chipset ve BIOS'u indirmistim.
RAM'lerini kaç MHz'de çalıştırıyorsun? R7 1700X işlemciler en fazla 2666MHz destekliyor. Eğer RAM'lere OC yaptıysan kasmalar bu yüzden olabilir. Chipseti https://www.amd.com/en/support/chipsets/amd-socket-am4/b450 buradan yükleyebilirsin.

Evet kasmalar ve çeşitli uyumsuzluklar var. Çok yakında 1903 02 güncellemesi yayınlarlar. Şu anda geçmeyenlerin yerinde olsam beklerdim. Belli başlı yeni donanımlarda sıkıntı yaratmıyor. Temiz kurulum ve tüm sürücüleri en güncel halleriyle kurduğum halde Vega'lı apu'da kasma ve ısınma sorunu yaşadım.

Gece ışığı çalışıyor mu sizde? 1903 de benim çalışmıyor. Ekran kartıda güncel mayıs destekli güncelleme geldi ekran kartına fakat aynı.

Gece ışığı çalışıyor mu sizde? 1903 de benim çalışmıyor. Ekran kartıda güncel mayıs destekli güncelleme geldi ekran kartına fakat aynı.
gece ışığı çalışmıyor, koyu tema seçildiğinde görev çubuğunun rengi değişmiyor, ara ara donmalar oluyo yabancı forumları da arastırdım aynı problem onlarda da var. Bu seferki güncelleme baya buglu geldi.

Kardesim gercekten öyle birsey mi var? Benim RAM‘lerim OC yapmadan 3200MHz'lik öle aldim ve Anakart‘im da bunu destekliyor.

Anakart destekliyor fakat işlemci 2666MHz destekliyor. Ben de R71800X ve 3000MHz RAM kullanıyordum PC sürekli restart ediyordu. Sonra AMD sitesinden işlemci desteğine baktım 2667MHz desteklediğini görünce BIOS'tan RAM frekansını 2666MHz düşürdüm hiçbir sorunum kalmadı. Bak bu linkte de Memory Support kısmında yazıyor. https://www.amd.com/en/support/cpu/...-ryzen-7-desktop-processors/amd-ryzen-7-1700x

Dosya Ekleri

• ram.png
    ram.png
    20,4 KB · Görüntüleme: 55
Öncelikle ilgin icin tesekkür ediyorum erdemd, fakat internetten bakinca insanlar 3200MHz'lik testler yapiyor ve bir sikinti yok ama yine de deniyecegimden emin olabilirsin. Baska herhangi bir fikrin varsa da söylemeni rica ediyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı