Windows 10 2004 bugün çıkabilir

Merhaba arkadaşlar. Windows 10 2004 bugün çıkabilir. Microsoft'un Almanca Windows 10 sürüm dökümanlarında 2004 sürümünün 27 Mayıs 2020'de çıkacağının yazdığı tespit edilmiş. Ayrıca 2004 için Media Creation Tool da çıktı fakat şimdilik çalışmıyor. Fakat MCT'nin çıkması bile bugün 2004 sürümünün çıkacağına bir işaret olabilir. Saat 20:00'a kadar bekleyin derim. Genellikle özellik ve güvenlik güncelleştirmeleri hep akşam 8'de çıkıyor. Takipte kalın.

Ben sadece resmi olarak duyuruyu bekliyorum. Microsoft'un direk indirme linkleri evet onu biliyorum fakat önemli olan sitede de 2004 gözükmesi ve Windows 10 Upgrade Assistant üzerinden 2004'e güncellenebilir olması.
Mesela şu anda halen daha 2004 sürümüne ait Media Creation Tool'u açtığımız zaman "Bu sürüm güncel değil" gibi bir hata veriyor ve siteye girip güncelini indirmemizi istiyor. Lakin sitedeki -sözde daha güncel olan- sürüm bir önceki sürüm olan 1909. O yüzden bekliyorum.
Resmi kanal duyurusu bekliyorsunuz kısaca. Kendi uygulaması üzerinden indireceksiniz, ikisi arasında fark yok tabi ama yine de sizin tercihiniz :D
ISO'lara doğrudan link veremeyiz arkadaşlar. Yasalara aykırı. Kod içinde verebilirsiniz.
Aklımda tutacağım. 😅

Merhaba arkadaşlar. Windows 10 2004 bugün çıkabilir. Microsoft'un almanca Windows 10 sürüm dökümanlarında 2004 sürümünün 27 Mayıs 2020'de çıkacağının yazdığı tespit edilmiş. Ayrıca 2004 için Media creation tool da çıktı fakat şimdilik çalışmıyor. Fakat Mct'nin çıkması bile bugün 2004 sürümünün çıkacağına bir işaret olabilir. Saat 20:00'a kadar bekleyin derim. Genellikle özellik ve güvenlik güncelleştirmeleri hep akşam 8'de çıkıyor. Takipte kalın.

Hocam konudan bağımsız bir soru sormak istiyorum. Ben yeni SSD aldığımda Recep bey’in kurulum videosunu gerçekleştirdiği 2004 sürümü ile temiz kurulum yaptım. Bu güncelleme geldikten sonra yapacağım bir şey var mı benim?

Hocam konudan bağımsız bir soru sormak istiyorum. Ben yeni SSD aldığımda Recep bey’in kurulum videosunu gerçekleştirdiği 2004 sürümü ile temiz kurulum yaptım. Bu güncelleme geldikten sonra yapacağım bir şey var mı benim?
Ekstra yapmanız gereken bir şey yok. Sadece Windows Update üzerinden en güncel güvenlik güncelleştirmesi olan KB4556803 güncellemesini almış olmanız yeter. Başka da bir şey yapmanıza gerek yok, güle güle kullanın.
Resmi kanal duyurusu bekliyorsunuz kısaca. Kendi uygulaması üzerinden indireceksiniz, ikisi arasında fark yok tabi ama yine de sizin tercihiniz :D

Aklımda tutacağım. 😅
Şu anda zaten 2004 kullanıyorum fakat ESD ISO hazırlamak için MCT'nin çalışır olması gerekiyor. Bunun için de maalesef ki 2004 sürümünün resmi olarak çıkması gerekiyor. MSDN ISO dosyası da var aslında bende fakat maalesef elimdeki İngilizce ve Türkçe MSDN 2004 ISO dosyalarının ikisinin de install.wim dosyalarının boyutu 4 GB'tan büyük. O yüzden FAT32 (UEFI) olarak USB'ye atamıyorum. Sadece Rufus ile UEFI:NTFS modunda atabiliyorum, o da maalesef Secure Boot kapatılmadan Boot edemiyor. Bazı yeni Windows 10 bilgisayarlarda Secure Boot'un kapatılamadığını duymuştum, o yüzden ESD ISO bekliyorum.

Son düzenleme:
Windows 10 2004 Resmi olarak yayınlandı.

winfrgrg.jpg

Zaten konusunu da ilk ben açtım;

Yeni konular

Geri
Yukarı