Windows 10 2004 Sonunda Çıktı!

Merhaba arkadaşlar. Windows 10 May 2020 Update yani Windows 10 2004 sürümü sonunda çıktı!
Windows 10 indirme sayfasına 1 saat önce girdiğimde "November 2019 Update" yani 1909 sürümünün güncel olduğu yazıyordu. Fakat şu anda 2004 güncellemesi gelmiş durumda!
windows 10 indir sayfası 1 - şu anda 1909 fakat.png
windows 10 indir sayfası 1 - ahanda şimdi 2004 oldu! hani daha 1 saat önce 1909 güncel diyodun...png
Media Creation Tool üzerinden artık 2004 sürümünü doğrudan indirebilirsiniz. Hatta indirmeye şimdi başlayacağım.
Eğer 2004 sürümünün resmi olarak çıkmasını bekliyorduysanız o zaman artık indirebilirsiniz.

2-3 hafta sonra güvenlik güncellemelerini de almış şekilde Windows Update üzerinden yüklerim.
Acele etmeye gerek yok. Siz indirin çökerse açacak konunuz olur.
Aynen öyle. Ben hatta çok büyük bir risk alıp henüz Microsoft 2004 Insider Preview 19041.84 ISO dosyasını bile paylaşmamışken 19041.84 sürümüne erkenden geçtim. 19 Şubat'ta geçmiştim. Size kesinlikle tavsiye etmiyorum.
Aslında ben güncelleme çıktığı zaman biraz daha bekleyebilen bir insan değilim. Yani güncelleme benim bilgisayarıma dağıtılmaya başlandığı gibi hemen yüklüyorum. Fakat en iyisi oturana kadar (yaklaşık 3-4 hafta) beklemektir.

Arkadaşlar kusura bakmayın ama fazla abartıyorsunuz. Sisteminiz uygun olmadan indirirseniz zaten sorun yaşarsınız. Ben 2 gün önce güncelledim bana Update kısmına geldi ve gayet sorunsuz kullanıyorum hatta ilk defa bilgisayarımda RAM kullanım oranı %40'ın altına düştü. Oyunlarda da FPS kaybı yaşamadım en azından RDR 2'de herhangi bir kayıp yoktu aynı akıcılıkla devam etti.

Not: Düşeyim aksine Windows 1909'un kasım ayından beri güncellemelerinden çok çok daha iyi ve o güncellemelerin yarattığı bazı sorunların hepsi ortadan kalktı. Örnek vermek gerekirse sürekli Realtek yazılım hatası alıyordum ses gidiyordu tekrar güncellemek zorunda vs. kalıyordum şu an böyle bir hata yok.

Geri
Yukarı