Windows 10 23H2 güncellemesiyle gelmesi beklenenler!

Hocam internetiniz güzel ise 23H2 debloat edilmiş ISO hazırlayalım ve rehberini hazırlayalım.

Aslında 22H2 rehberleri 23h2'de de çalıştığından yeni bir rehbere gerek olduğunu sanmıyorum.

Kesinlikle hocam.

Hocam 22631.2265 beta güncellemesi güzel görünüyor geçelim mi?
Yoksa bu hafta gelecek betayi mi bekleyelim @GokhanYigitGya temiz kurulum yapmayı planlıyorum.

Stabil olarak bu ay çıkacak deniliyor o yüzden biraz daha bekleyeceğim ben.
Ama artık bence beta sürümleri de stabilleşti gibi yani siz geçebilirsiniz. Hem bana da yeni bir özellik gelirse haber verirsiniz.

Aslında 22H2 rehberleri 23h2'de de çalıştığından yeni bir rehbere gerek olduğunu sanmıyorum.

Stabil olarak bu ay çıkacak deniliyor o yüzden biraz daha bekleyeceğim ben.
Ama artık bence beta sürümleri de stabilleşti gibi yani siz geçebilirsiniz. Hem bana da yeni bir özellik gelirse haber verirsiniz.

Resmi ISO yayınlansın o zaman geçeceğim beta kanalda sürüm imzası svc_betaflt_prod1 olarak geçiyor ancak resmi sürümün imzası svc_prod1 veya 2 olarak değişiyor betadan çıkışı biraz zorlastirmislar hocam güncelleme hatası alıyordum bir ara o yüzden ana sürümü bekliyorum.

Kesinlikle hocam.

Hocam 22631.2265 beta güncellemesi güzel görünüyor geçelim mi?
Yoksa bu hafta gelecek betayi mi bekleyelim @GokhanYigitGya temiz kurulum yapmayı planlıyorum.

Neyse gerek yok 21h2'de kalayım 🤨

Hocam siz de bence yavaştan Windows 11 22H2'ye geçin. Çünkü Windows 11 21h2'nin 10 Ekim 2023'te desteği bitiyor.

Windows 11 23h2'ye bir tek RAR desteği ve yenilenen Dosya Gezgini için geçilebilir.
Fakat %100 NTLite ile yeniden debloat yani demicrosoft etmem gerekecek.😂

Ayrıca yeni ayarlar menüsü ile dev Drive/home özelliğini pek de sevemedim.

Özellikle de yeni ayarlar menüsü aslında Microsoft 365 reklam panosu olduğu için. Fakat o menü ben yerel hesap kullandığımdan en fazla Microsoft hesabı reklamı yapabilir.
O da sıkıntı değil.😁😂😂😂

Onun dışında güzel gibi.👌👍
@Leon Dayı @489798

Yeni ayarlar menüsü ekranı çok kötü sırf bu yüzden betaya geçip Vivetool ile bu özelliği devre dışı bırakacağım Genel sürüme geldiğinde de iptal etme yolu varsa iptal edeceğim bıktım reklamlarından.

Yeni ayarlar menüsü ekranı çok kötü sırf bu yüzden betaya geçip vivetool ile bu özelliği devre dışı bırakacağım genel sürüme geldiğinde de iptal etme yolu varsa iptal edeceğim bıktım reklamlarından.

Hocam betada iken geçmeyin bence yukarıda da bahsettiğim sorun var.

Hocam selam ben dev sürümüne geçtim fakat hala 23H2 gelmedi. 22H2 gözüküyor. Bir çözümü var mı?

Dev kanalı dışında Beta ve Canary kanallarında 23H2 sürümü gelmiş durumda.

Dev kanala da 23H2 özellikleri geldi fakat winver ekranı güncellenmedi.

Evet tuhaf ve saçma.

Hocam betada iken geçmeyin bence yukarıda da bahsettiğim sorun var.

Yok hocam ben zaten ISO dosyasını indirip sıfırdan kurulum yapacağım Çıkışta da aynı şekilde ISO dosyasını indirip sıfırdan kurulum yapacağım bir kaybım olmuyor yedekler hazır Epic Games'in oyun doğrulaması sıkıntılı sadece 2 kez dosya taşımak zorunda kalıyorsun 🥲

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı