Windows 10 3060 LHR üzerinde Ergo 60 MH/s veriyor

Ehtycs

Hectopat
3060 LHR model ile Ergo kazımında 120~ alan arkadaşlar mevcut ancak ben 60-70 arası alıyorum. Hangi sürücüleri yüklemem gerekiyor ya da yapmam gereken işlem/ler tam olarak nedir?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yarı yarıya kazıyorsun, normal.

Ergo'nun algoritmasi farklı dostum. Normal falan değil. Bilgisi olmayan arkadaşlar yorum yapmazsa sevinirim. 3060 device ID: 2504 yani lhr model. Ancak Ergo'nun algoritması farklı olduğu için 120mh/s alabiliyor. Alan çok kişi var benim arkadaşım dahil. Kendisiyle aynı kartı aynı yerden aldık. 470.05 kurup deneyemedim, sanırım 470.05'i Windows 10'un Pro sürümünde yükleyebiliyorum. Bir bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim.

Kendisinde olan sürücü ile benim sürücüm de aynı. Kartım nadir de olsa 105~ MH/s alıyor. Ancak %95 60~ kazıyor.

Acaba sorun Windows sürümünde mi?
3060 ların hepsi lhr zaten.

OC ayarlarınıza bir göz atın bence. Bir de kart hangi slotda? Monitörü kazım yaparken kapatıyor musunuz?
OC ayarlarım şu şekilde:
Power L: 62
Core Clock -300
Memory Clock +1300

Kart en üst slotta. Direkt Anakart'a takılı. Monitör kapalı değil.
Mevcut ekran kartı sürücünüzü kaldırın.
Daha sonrasında 470.05 sürümlü driver kurup tekrar dener misiniz?
Dostum Win 10 Home sürümünde kurdurmuyor bana. Bu Windows uyumlu değil diyor. Pro'ya mı yükseltmem gerekli format ile?

Son düzenleme:
Ergo'nun algoritmasi farklı dostum. Normal falan değil. Bilgisi olmayan arkadaşlar yorum yapmazsa sevinirim. 3060 device ID: 2504 yani lhr model. Ancak Ergo'nun algoritması farklı olduğu için 120mh/s alabiliyor. Alan çok kişi var benim arkadaşım dahil. Kendisiyle aynı kartı aynı yerden aldık. 470.05 kurup deneyemedim, sanırım 470.05'i Windows 10'un Pro sürümünde yükleyebiliyorum. Bir bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim.

Kendisinde olan sürücü ile benim sürücüm de aynı. Kartım nadir de olsa 105~ MH/s alıyor. Ancak %95 60~ kazıyor.

Acaba sorun Windows sürümünde mi?

OC ayarlarım şu şekilde:
Power L: 62
Core Clock -300
Memory Clock +1300

Kart en üst slotta. Direkt Anakart'a takılı. Monitör kapalı değil.

Dostum Win 10 Home sürümünde kurdurmuyor bana. Bu Windows uyumlu değil diyor. Pro'ya mı yükseltmem gerekli format ile?

Öncelikle ergo daha önce hiç kazmadım ancak RTX3060 eth de kullanıyorum oradan yola çıkarak bazı konularda belki yardımcı olabilirim hocam. 470.05 i windows un istediğin sürümünde kurabilirsin ben mesela windows home kullanıyorum sorunsuz. 470.05 sürücüsü adı altında bazı yalnış sürücü yer alıyor o yüzden indirdiğin sürücüyü tekrar kontrol etmeni öneririm. (burada yanlış dediğim olay nvidia denetim masasında yine 470.05 görünüyor ancak performansı daha düşük oluyor ben 3-4 tane 470.05 deneyince bulabildim). OC ayarlarında +1300 bence fazla çünkü ben 1250 de stabiliteyi yakaladım ancak baya uğraştırdı. Oda şöyle oldu 1300 de sorunsuz çalışıyor fakat sistem bir süre sonra kendini kapatıyor vs vs en son 1250 de sorunu aştım ancak sistemi genel olarak 3 günde bir yeniden başlatıyorum. Benim ETH için kullandığım OC şu şekilde
Power:75
Memory Clock:+1250
Core Clok:-200

Öncelikle ergo daha önce hiç kazmadım ancak RTX3060 eth de kullanıyorum oradan yola çıkarak bazı konularda belki yardımcı olabilirim hocam. 470.05 i windows un istediğin sürümünde kurabilirsin ben mesela windows home kullanıyorum sorunsuz. 470.05 sürücüsü adı altında bazı yalnış sürücü yer alıyor o yüzden indirdiğin sürücüyü tekrar kontrol etmeni öneririm. (burada yanlış dediğim olay nvidia denetim masasında yine 470.05 görünüyor ancak performansı daha düşük oluyor ben 3-4 tane 470.05 deneyince bulabildim). OC ayarlarında +1300 bence fazla çünkü ben 1250 de stabiliteyi yakaladım ancak baya uğraştırdı. Oda şöyle oldu 1300 de sorunsuz çalışıyor fakat sistem bir süre sonra kendini kapatıyor vs vs en son 1250 de sorunu aştım ancak sistemi genel olarak 3 günde bir yeniden başlatıyorum. Benim ETH için kullandığım OC şu şekilde
Power:75
Memory Clock:+1250
Core Clok:-200
Rica etsem sizdeki 470.05 linkini atar mısınız? Ayrıca ben neden kuramıyorum bu 470.05'i acaba? Bende hiç kurdurmuyor. Direkt "Windows uygun değil" diyor.

470.05 linkini atar mısınız?
Sürücüyü kurmadan önce DDU ile silmelisiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Sürücüyü kurmadan önce DDU ile silmelisiniz.

Yok hocam. Ne yaparsam yapayım yükleyemiyorum 470.05'i. Zaten benim cihazım 2405. Yani 470.05 yüklenemiyor buna sanırsam. Arkadaşım aynı karta sahip sorunsuz 120 alıyor ben alamıyorum. Çıldırmamak elde değil.

Aynı ekran kartına sahip olsanız bile farklı kartlara sahip olabilirsiniz. Kafanızı karıştıran bir cümle olduysa şöyle açıkliyim.

Bazı kartlar var, isimleri aynı fakat rev1.0, rev 2.0 sürümleri mevcut. Rev 2.0 kartlarda mining yapılamıyor LHR olarak da geçiyor fakat bazıları belirtmiyor tabii. Rev 1.0 olanlar ise 470.05 kurularak kilit kaldırılabiliyor. Arkadaşınızın ki rev 1.0 olup sizin ki rev 2.0 olabilir ya da driver silme işlemini tamamen yapamadınız. Bu ikisinden biri, başka ihtimal yok :)

Ufaktan tekrar mining işine girmek istiyorum bu 3060'ların olayını anlamadım. 1 tane 3060 1 tane de 3060 Ti alma planım vardı. İkisinde de LHR yazıyor sitelerde şimdi ben bunları alsam ve 470.05 sürümünde kazım yapsam tam performans alabiliyor muyum? NiceHash'de 3060 Ti LHR modeli için günlük 4.01 USD gelir gösteriyor bu zaten gayet iyi bir değer değil mi?

3060 serisi LHR olarak piyasaya çıktı ancak daha sonra nvidia eğer tek ekran kartı kullanıyorsanız bu özelliği (kısıtlamayı) kaldırıyoruz dedi. İlk çıkan 3060 serisi eğer tek kullanılıyorsa hiç bir kısıtlama olmadan en yüksek kazım gücüyle çalışır. LHR modeli ise bildiğim kadarıyla sonra çıktı ve bu karta bir şey yapılamıyor yani kazım gücü hep yarıda.

Geri
Yukarı