Windows 10 bad System info mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Berke Sel

Femtopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Editör
Merhaba arkadaşlar daha bu gün bilgisayarım normal seyrinde çalışırken daha dün format attığım için belirli şeyleri kaldırmak isteği duydum bilgisayarımdan. Daha hızlı olması için hızı alamayıp MSConfig kısmına girdim ve sistemle birlikte başlatılan bazı uygulamaları oradan kapattım hatta kapatmadan önce bir sorun çıkar mı diye Google'a yazıp ne işe yaradıklarına baktım ona göre kapattım sonra bilgisayarımı yeniden başlattım mavi ekran hatası aldı direk bad System info diye bir hata hatanın neden kaynaklandığını biliyorum ama çözüme nasıl gidiceğimi bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSConfig'te tam olarak ne yaptınız acaba? Yaptıklarınızı belirtin lütfen.
MsConfig'e girdim ordan başlangıçta açılan belirli programlar vardı AMD ve Lenovonun belirli uygulamarı gibi 4 tane böyle uygulama kapattım ve uygulaya bastım yeniden başlat kısmı çıktı bende ona bastım yeniden başlatıldığında mavi ekran aldım bad system config info diye.

Başka bir bilgisayar var mı peki? Ek olarak aşağıdaki komutu CMD'ye uygulamayı dener misiniz? Harfiyen boşluğu boşluğuna uygulayın.

Kod:
bcdedit/deletevalue {default} truncatememory

Başka bir bilgisayar var mı peki? Ek olarak aşağıdaki komutu CMD'ye uygulamayı dener misiniz? Harfiyen boşluğu boşluğuna uygulayın.

Kod:
bcdedit/deletevalue {default} truncatememory
Hocam başka bir bilgisayar yok malesef ki ama dediğiniz kodu hemen denemiştim bir sonuç alamadım ne yazık ki başka bir seçenek yada yol varmıdır

Sistem geri yükleme noktası varsa o noktaya döner misiniz?
Daha dün resetlediğim için bilgisayarı yoktu ama bende bilgisayarı sıfırlama işlemini denemek istedim 1 saat geçti %34 civarlarında inşallah bir problem çıkmaz
Daha dün resetlediğim için bilgisayarı yoktu ama bende bilgisayarı sıfırlama işlemini denemek istedim 1 saat geçti %34 civarlarında inşallah bir problem çıkmaz
Arkadaşlar sorunum düzeldi yardım eden ve etmeye çalışan herkese çok teşekkürler zaten sorunumun neden kaynaklandığını biliyordum donanımsal bir sıkıntı yoktu zaten resetleme kısmına girip bekledim bütün herşey gitti ve bilgisayar sıfır bir şekilde geldi karşıma sorunumy böyle çözdüm sağolun

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı