Windows 10 Boot ederken takılıyor

Yuspro

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
MSI B350 PC MATE, R7 2700X sistemi bir türlü boot edemedim.
Boot etmek için USB'yi seçtiğimizde resimdeki gibi takılıyor, BIOS'u güncelledik işe yaramadı.
0558fdfa-1faf-4d68-aa2b-0953751b34f9.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar normal açılırken böyle bir hata ile karşılaşıldığında, bunu çözümü format atmaktır. Yani USB içindeki verinin uygun ve doğru şekilde tekrar yazılması gerekiyor. Ayrıca da USB disk ne amaçla boot ediliyor belirtilmemiş.

Bilgisayar normal açılırken böyle bir hata ile karşılaşıldığında, bunu çözümü format atmaktır. Yani USB içindeki verinin uygun ve doğru şekilde tekrar yazılması gerekiyor. Ayrıca da USB disk ne amaçla boot ediliyor belirtilmemiş.
İlk defa işletim sistemi kuruluyor.
@SvenNoderT Evet, bir kez ben, iki kez de bilgisyarın sahibi yazdırdı, farklı belleklere. Sonuç aynı.

BIOS'a girip optimize defaults yapıp kaydedin ve çıkış yaptıktan sonra tekrar deneyin.
Denemiştik, işe yaramadı.
@Silinen üye Sanmıyorum, kendisi zaten Technopat'ın rehberini kullanarak oluşturmuştu, ben de ilk başta yanlış oluşturulduğunu düşünüp kendim bir kez daha indirip yazdırdım ama başka bir sorun var muhtemelen.

Neyi neden yazdığımı ben size açıklıyorum... Böyle hatalar Windows açarken oluşuyorsa, SATA sürücüsünü Windows düzgün kullanamadığı için olur. Ancak konu farklı USB ile kurulum yapamıyorum diyor başlığı açan kişi...
USB disk tekrar oluşturulacak, bilgisayar açılırken F8 bas-çek yapılacak, USB disk UEFI ile seçilecek... Fakat en önemlisi USB disk düzgün ve UEFI ile Windwos'u kurabilecek şekilde oluşturulacak. "Rufus" diye bu forum sitesinde arayın. Kesin yardımcı olur önceden açılmış konular. Olmadı buraya tekrar yazarsınız...

Bu hatayı USB diski doğru şekilde oluşturmuş olsanız bile alma ihtimaliniz var. Zaten onu yaşıyorsunuz:
ISO dosyası bozuktur, alırsınız. (Çözüm: ISO dosyası yeniden indirilecek.)
USB diskte problem vardır, alırsınız. (Çözüm: Farklı bir USB disk denenecek.)
USB disk GPT yapılmamıştır, alırsınız. (Çözüm: USB disk MBR değil GPT disk yapılacak.)
USB disk FAT32 ile biçimlendirilmemiştir, alırsınız. (Çözüm: FAT32 ile USB disk tekrar biçimlendirilecek ve Windows kur dosyaları tekrar yazdırılacak.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı