Windows 10 çok alan kaplıyor

hasancil0

Centipat
Daha fazla  
Denetim masasından bütün uygulamaları kaldırdım, oyunlar da dahil ama 240 GB'dan 130 GB boş. Windows bu kadar alan kaplar mı?

resim_2021-06-16_095350.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, şuan 2004 sürüm Windows 10 kullanıyorum ve sistem sadece 5.5 gb yer kaplıyor.

Foldersize 4.9 sürüm ile ne ne kadar yer kaplıyor bir analiz yaptıktan sonra temizliğe başlayabilirsiniz

Bunun için öncelikle Dism++ uygulamasını Ayarlar/uzman kipinde çalıştırın, sağ altta tara/temizle ile en az 8 gb yer açabilirsiniz.

Hibersys hibernate'yi kapatin, sdd varsa özellikle kapatın, ram boyutuna göre 4-8 gb alan açılır.

C:/windows/Softwaredisrubition klasörünü temizleyin, 500 mb-1 gb civarı alan açılır,

Temp ve %temp% klasörlerini temizleyin,

NTlite ile dil ve gereksiz font dosyalarını silebilirsiniz, 1 gb'den fazla alan açılır,

Ayrıca Office kurulumda kopyalanan bir klasör var MSOCACHE isimli C:/ dizininde onu da silebilirsiniz. 800 mb olması gerekir,

Yine C:/ Dizininde Amd-Nvidia klasörü var onu da silebilirsiniz.

Azicik performans kaybı ile diski komple sıkıştırabilirsiniz, bunun için C diskine sağ tıklayıp "Bu diski ve alt klasörleri sıkıştır" gibi bir ibare var onu işaretleyin, en az 3 gb yer açar.

Yönetici cmd'ye Compact.exe / CompactOS:always yazıp entere basın buradan da 2-3 gb alan kazanırsınız.

Ayrılmış depolama 7-10 gb yer harcar, bunu da kapatabilirsiniz DISM.exe /Online /Set-ReservedStorage State /State:Disabled

Bu işlemler sonrasında yeni kurulan Windows driver program vs 30, gb'den 6 gb'ye düştü. Kendim sorunsuz kullanıyorum

Son düzenleme:
Windows'un Normal Boyutudur Kesinlikle Korkmanız Gerekmiyor Çünkü Windows Gelişen Bir Platform Yeni Güncellemeler Geldikçe Windows 10 Klasörünün BOYUTU ARTAR Mecbur Böyle İdare Ediyor Tüm Kullanıcılar Sen De İdare Etmelisin İyi Günler.

Yeni konular

Geri
Yukarı