Windows 10 CPU Kullanımı %91'de Tarayıcının Kilitlenmesi

kassandra13

Kilopat
Başlıkta da belirttiğim gibi CPU kullanımında sıkıntı yaşıyorum. Tarayıcıdan video açtığımda CPU değerleri %20-%30 civarlarında seyrediyor. Bazen yan sekme açtığımda, bazen sadece video izlerken CPU kullanımı birden %91 oluyor ve videoyu kapatsam dahi normal seviyeye inmiyor. Tarayıcıyı tekrar başlatmam gerekiyor. CPU çok fazla kullanıldığı için bilgisayar ısınmaya ve video izlerken dahi FPS düşmesine neden oluyor. Oyun oynarken bile yaşamıyorum bu sorunu. Tarayıcı değiştirmeyi denedim, Opera ve Chrome farketmiyor, CPU %91'de kitleniyor.

Not: Kaspersky ile tam virüs taraması yaptım, zararlı bir şey bulamadı.

upload_2017-3-2_23-35-54.png

Dosya Ekleri

• upload_2017-3-2_23-34-41.png
    upload_2017-3-2_23-34-41.png
    13,7 KB · Görüntüleme: 169
Evet, ücretsizken Windows 7'den geçiş yapmıştım. Geçeli bayağı oluyor, yeni karşılaşmaya başladım bu sorunla, 2-3 ay önce sıfırlamıştım. Bu sorunda 2-3 haftadır var. Tüm sürücüler yüklü.

İşlemci sıcaklıkları ne alemde? Belki ısındığından yapabiliyor olabilir.

Hüseyin dostum zaten sorun ısınması, herhangi bir canlı yayın açınca 5 dakika sonra el değmiyor işlemciye, ama neden? Neden %90 civarında CPU kullanıyor? Maksimum işlemci kullanımını %90 civarlarına düşürdüğümde CPU en fazla 70lere çıkıyor, biraz daha iyi verim alıyorum ama yine ısınıp video izlerken dahi FPS düşmesine neden oluyor. Son çare bilgisayarı formatlayacağım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı