Windows 10 CS:GO Performans Sorunu

Emre aydın35

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Windows 7 Ultimate 64 bit'ten Windows 10 64 bit Pro'ya geçtim, sürücüleri güncelleştirdim, Windows'u da güncelleştirdim 1511 su an. Neyse CS:GO'yu Windows 7'de de oynadıgım grafik ayarlarına getirdim oyuna girdim ve FPS'yi gorunce şok oldum eskiden ortalama 170-180 fps alırken şu an 95-115 arası. Bunun sebebi nedir ?

DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyin.
Driver Identifier ile eski sürücülerinizi öğrenebilirsiniz.
BIOS güncel değilse güncelleyin. Windows 8 ve sonrasında yeni BIOS desteği gerekebiliyor.
Temiz önyükleme yaparak bilgisayar başında açılan programları kaldırıp bu programların etki etmediğinden emin olun.
Sistem dosyalarının bozulması da etkileyebilir. Yönetici komut satırından sfc /scannow çalıştırıp durumunu kontrol edin.
Yükseltme yaptığınız için diskiniz dolmaya yakınsa performansı etkileyebilir. C sürücüsüne sağ tıklayıp özelliklerden disk temizlemeye girip sistem dosyaları seçeneğini de seçerek temizlik yaptırın.

Sorun düzelmezse geri dönüş yapın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı