Çözüldü Windows 10 D Diskini Ayırma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

MiracleSound

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarıma temiz kurulum yaparken şöyle bir sorun ile karşılaştım.
Tecnopat Windows 10 kurulum rehberindeki her şeyi eksiksiz yapıyorum fakat nasıl yapacağımı bulamadığım bir sorun var. Henüz yeni aldığım ss ile beraber toplamda 2 adet (120GB ve 240GB olmak üzere) Ssd kullanıyorum. Kurulumu yaparken sürücüleri ayırma şeklinde halletmemiz gerekiyor evet 120gb'lık ssd'yi sistem olarak ayırıyorum hepsini yapıyor kurtarma vs. fakat diğer ssd'yi ayrılmamış alan olarak gösteriyor. Bu 240 ssd mi ayrılmamış alan olarak mı bırakmalıyım yoksa yeni seçeneğine tıklayarak sürücüyü ayırmalı mıyım?

Bu iki soru arasında kaldıktan sonra ssd'yi bölmeden direk yeni seçeneğine basıp uygula dedim. Ssd'yi ayırdı altında msr(ayrılmış) yazan 16mb'lık bir alan belirdi. Bunları normal karşıladıktan sonra 120'lik ssd'yi seçerek kurulumu başlattım fakat kurulum bittikten sonra bilgisayarı açtığımda sadece 120Gb'lık ssd yani sadece sistemin kurulu olduğu diski görebildim bilgisayarımda. Arkadaşlar nerede hata yapıyorum açıklarsanız çok sevinirim, teşekkürler.

Sistem:
Cpu: Intel i5 4690k
Anakart: Msi z97 Gaming 3
Ram: Gskill ripjaws 8(2x4Gb) 1866Mhz dual kit ram cl9
SSD: 120Gb Sandisk Ultra + 240Gb Hi-Level Ultra series
Psu: Zalman 600LE

Edit: Arkadaşlar kendim uğraşarak çözdüm :D Disk yöneticisinden 240gb'lık olan ssd'yi biçimlendirdim. Ardından denetim masasından depolama alanlarına girip depolama havuzu oluştur dedim ve sorun çözüldü.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı