Windows 10 Disk Kullanımı %100 Sorunu

Google'ın bizim konuştuklarımızı dinleyip reklam olan bir siteye girdiğimizde konuştuğumuz ürün veya herhangi bir şey hakkında reklam koyması en basit örneklerden biridir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Diskinizi en çok kullanan uygulamalar nelerdir görev yöneticisinden bakın. Eğer disk kullanımı 0,1 MB/s olduğu halde %100 gösteriyorsa bilgisayarınıza HD Tune Pro uygulamasını yükleyip yardımcı olabilmemiz için Health bölümünün fotoğrafını buraya atın.

Şöyle ekran resmini paylaşayım. "Trend-Micro anti Malware" kısmı genel olarak en üstte oluyor. Ekran resmini alırken 20 MB/s olarak çıkmış ama bu sabit değil 0,5 1,9 4,0 9,5 gibi gibi sürekli değişiyor. Bir de "system" arada 2-3-5-10 MB/s oluyor.
HD Tune'nin "Health" kısmını da ekledim.

Mesaj güncellemesi: Yukarıda arkadaşlar SSD al demişler; fakat bilgisayarımda SSD yeri yok malesef.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    301,4 KB · Görüntüleme: 72
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    41,4 KB · Görüntüleme: 74
Son düzenleme:
Şöyle ekran resmini paylaşayım. "Trend-Micro anti Malware" kısmı genel olarak en üstte oluyor. Ekran resmini alırken 20 MB/s olarak çıkmış ama bu sabit değil 0,5 1,9 4,0 9,5 gibi gibi sürekli değişiyor. Bir de "system" arada 2-3-5-10 MB/s oluyor.

Mesaj güncellemesi: Yukarıda arkadaşlar SSD al demişler; fakat bilgisayarımda SSD yeri yok malesef.
Harddisk'de bir problem yok.O antivirüsü silin. Çok fazla HDD'yi yoruyor. Bence Windows'un kendi antivirüsü yeter.

Harddisk'de bir problem yok.O antivirüsü silin. Çok fazla HDD'yi yoruyor. Bence Windows'un kendi antivirüsü yeter.

Peki %100 disk sorununu nasıl çözeceğiz acaba? Güncellemeden sonra bir süre %100 disk sorunu olur demişler birkaç konuda fakat bu "bir süre" ne kadar bir süre anlamına geliyor onu çözemedim. Benim nerdeyse 1 gün oldu güncellemeyi yapalı

Peki %100 disk sorununu nasıl çözeceğiz acaba? Güncellemeden sonra bir süre %100 disk sorunu olur demişler birkaç konuda fakat bu "bir süre" ne kadar bir süre anlamına geliyor onu çözemedim. Benim nerdeyse 1 gün oldu güncellemeyi yapalı
Windows Search hizmetini devre dışı bırak.
Resimdeki gibi ikinci tiki kaldır.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    10,7 KB · Görüntüleme: 72
Diskinizi en çok kullanan uygulamalar nelerdir görev yöneticisinden bakın. Eğer disk kullanımı 0, 1 MB/s olduğu halde %100 gösteriyorsa bilgisayarınıza HD Tune Pro uygulamasını yükleyip yardımcı olabilmemiz için Health bölümünün fotoğrafını buraya atın.

Bana yardımda bulanabılır mısın HD Tune fotağrafını atarım sana bende de aynı sorun var

Yeni konular

Geri
Yukarı