Windows 10 Disk Kullanımı %100'e Çıkıyor

Bu tarz %100 sürücü kullanımları arka planda çalışan Windows tabanlı güncellemelerden kaynaklanır. Eğer hala Windows 10 kullanıyor olsaydınız Görev Yöneticisinden neyin Hard Diski bu kadar kullandığını takip edebilirdiniz.

Ettim zaten. Uygulamaların hiç biri kullanımı arttıracak kadar çalışma yapmıyor. Komple tüm uygulamalar kapalıyken sadece masaüstünden Bilgisayarım klasörüne girerken bile anlık donmalar yaşatıyordu.

Linkteki ürünü tavsiye ederim. Sorununuz çözülecektir. HDD üzerinde windows kullanma devri bitti artık.

Düne kadar H61H2-MV anakart ile i3 2100 işlemci kullanırkende aynı harddiski kullanıyordum. Şimdiye kadar hiç SSD kullanmadım. FX6300 ve M5A97 R2.0 sisteme geçtim. Yeni yeni ortaya çıkmaya başladı bu sorun.

HDD üzerinden Windows kurma devri bitti diyorsunuz ama fiyatlar ortada. Türkiye'de yaşıyoruz ve çoğumuzun maddi durumu da belli. İkide bir SSD önermeyin artık belki adamın durumu yok almak istemiyor. Sıkıldım valla bu durumdan.

HDD üzerinden Windows kurma devri bitti diyorsunuz ama fiyatlar ortada. Türkiye'de yaşıyoruz ve çoğumuzun maddi durumu da belli. İkide bir SSD önermeyin artık belki adamın durumu yok almak istemiyor. Sıkıldım valla bu durumdan.
SSD HDD'den 60 lira daha uygun fiyata satılıyor. Evet fiyatlar belli!
Benim bilgisayarım bile yok. Maddi durumdan dolayı alamıyorum. Kamuda çalışıyorum ve Türkiye şartlarını sizden daha iyi bildiğime eminim. Boş boş konuşmayın. SSD almadan bu sorunu kesin bir şekilde çözemeyecek. Daha önce benim de başıma geldi ne yaptıysam kurtulamadım. İkide bir SSD önermeye de devam edicem. Alıp almamak ona kalmış.

SSD dediğiniz şey telefonun ana hafızasıdır ve kasma sorunları vb. o konular ile ilgili hiçbir alakası yoktur. Senin sorunun disk dağılması ve cache birikmesi ASC gibi programlar kullan ve masaüstünü filan olabildiğince sade tut. Ben de aşırı kötü bir sistem ile win10 kurduydum fakat kasma filan hiç yoktu üstelik seninkinden daha düşük bir HDD ile. Dediğim gibi bakım programları kullan ve win7 x64 kullan . Eğer imaj modlamayı biliyor isen performance edition a çevirebilirsin ya da sen yapabileceğin en basit şeyi yap disk belleği dosyasını devre dışı bırak.

Kardeşim SSD almak zengin işi 120 GB SSD alıp içine bir tek Windows kursan ne işe yarayacak ki ? Bana bir açıklar mısın cidden bir mantığı yok bu işin.
Sana bunu upuzun teknik detaylarla açıklardım ama anlamamakta ısrar edeceğine eminim.
Bilgisayardan performans bekliyorsan zaten cüzdanını üzmen gerekiyor. Hem 120 GB SSD o kadar da pahalı değil. Günlük kenara 1 lira atsan , en fazla 4 ay sonra SSD sahibi olabilirsin.

Milattan kalma mekanik disklerde bu sorunu yaşamanız oldukça doğal, ya SSD alacaksınız ya da Windows 7 kuracaksınız.
HDD nin SSD den iyi olduğu çok durum var mesela fiyat farkı ve depolama alanı. ve SSD lerde defrag denen şey yok o yüzden bence gereksiz birşey.
Render odaklı bir işin filan yok ise SSD yi performans konusunda sayma çünkü lazım değil ve gereksiz bir donanım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı